'Diyarbakır Devlet Tiyatrosu 'Süleyman ve Öbürsüler' ile İzmir de…' - Haberler
Haberi Paylaş

"Diyarbakır Devlet Tiyatrosu "Süleyman ve Öbürsüler" ile İzmir de…"

Bültenler - Haberler | Güncel

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü yapımı, Max Frisch'in yazdığı, Yönetmenliğini Hakkı Kuş'un üstlendiği "Süleyman ve Öbürsüler" İzmirli seyircileri ile buluşuyor.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, on iki yerleşik bölge müdürlüğü ve dokuz turne bölgesi ile yurt çapında sürekli düzenlediği turne etkinlikleri sayesinde seyircilerimize farklı bölgelerimizin sahnelediği oyunları izleyebilme olanağı sunuyor.

Eser, Max Frisch'in "Öğretisel Olmayan Öğreti Oyunu" olarak tanımladığı "Bay Biedermann ve Kundakçılar" adlı oyunundan Yavuz Pekman tarafından uyarlanmıştır. Oyunda; Kendi yaşamı dışındaki olaylara, durumlara duyarsız ve bencilce yaklaşan Süleyman'ın; her gün yangınların yaşandığı bir şehirde, kendi evinin yanmaması için bütün önlemleri alması, buna rağmen iki kundakçının evine gelmesine hatta yerleşmesine korkak ve duyarsızca yaklaşması üzerinden süregelen hikâyesi, mizahi bir dille işlenmiştir

Dekor Tasarımı Anıl Işık, Kostüm Tasarımı Funda Karasaç, Işık Tasarımı İzzettin Biçer'e ait olan oyunun, Müzikleri, Onur Ermez, Koreografisi Ayşegül Sünetçioğlu tarafından yapılmıştır. Oyunda sanatçılarımız; Mustafa Turan, Birce Birsel Çağlar, Ercan Kılıçarslan, Sevi Demirçivi, Diyar Gönülalçak, Dicle Çiçek, Hakan Sağlam, Hüseyin Kombaycı, Ömer Ayaz, Rojda Budak, Recep Delidolu, Mertem Ural, Orhan Kırak, Velat Can, Y.Emre Ünlü'nün yanı sıra Müzisyenler; Mehmet Zeki Giray, Barış Bayram, Özgür Ekin, Sıtkı Baran Azıcı görev almaktadır.

"Süleyman ve Öbürsüler" 26 ve 27 Şubat saat 20.00, 28 Şubat saat 15.00 de Devlet Tiyatroları Urla AKM Sahnesinde, 1 – 5 Mart tarihleri arasında saat 20.30 da Konak sahnesinde izlenebilir.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500