Dhafer Youssef

Dhafer Youssef

Dünya müziği tutkunlarının heyecanla beklediği Dhafer Youssef, yeni albümü Diwan of Beauty & Odd ile Ankara Dünya Müzikleri Festivali kapsamında müzikseverlerle buluşuyor.

Dhafer Youssef

Dünya müziği tutkunlarının heyecanla beklediği , yeni albümü Diwan of Beauty & Odd ile Ankara Dünya Müzikleri Festivali kapsamında müzikseverlerle buluşuyor.


Dhafer Youssef : Ud, Vokal


Aaron Parks : Piyano


Matt Brewer : Kontrabas


Arthur Hnatek : Davul


Tunuslu büyük ud üstadı, vokalist ve besteci Dhafer Youssef müzikle henüz 5 yaşındayken tanıştı. Genç yaşında 'ya gidip 1999 yılında ilk albümü "Malak"ı yayınlayarak caz dünyasının ilgisini çekti. Sufi geleneğini çeşitli müzik aletleri ve Arap lirizmi ile birleştiren sanatçı Nils Petter Molvaer, Bugge Wesseltoft ve gibi isimlerle de çalıştı.


Yeni albümü Diwan of Beauty & Odd'un konser turnesi kapsamında Ankara'da sahne alacak olan sanatçı, albümün çıkış fikrini "Güzelliğin kesin bir örneği yoktur" ifadesiyle özetliyor.


Sanatçının tutkulu ve huzur dolu sesini, Diwan of Beauty & Odd albümünde müziğin sınırlarını aşmış bir şekilde görebilmek mümkün. Sanatçının bu albümündeki şarkıları, doğal ve pozitif enerjisiyle şimdiye dek var olan bestelerinden daha aydınlık bir şekilde yayılıyor. Müziği bir hayat iksiri, bir din gibi yorumlayan Dhafer Youssef, kullandığı tanımların aksine, aynı zamanda müziğin şeffaf olduğundan bahsederken şöyle diyor: "Müzik daha önce sert ve aşılmaz olduğunu düşündüğümüz herşeyin, aslında geçirgen, yumuşak ve daha hafif olmasını sağlıyor." Albümündeki ana zıtlık ve güzelliğin farklı algılarına, birbirleriyle çelişen ve açıkça birbirinden ayrılan fikirlere dayanıyor ve tekrar güzelliğin göreceliği olduğunu dile getiriyor.


Detaylar :


İl : Ankara


İlce : Yenimahalle


Mekan : MEB Şura Salonu


Mekan Adresi : Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Beşevler Kampüsü K Blok


Başlangıç Saati : 08.03.2017 20: 30: 00


Bitiş Saati : 08.03.2017 22: 30: 00


Kategori : Dhafer Youssef


Tür : Konser


Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

Manşet

Haberler

Kültür Sanat

Son Dakika Haberleri