Dha Yurt Bülteni-18 - Haberler
Haberi Paylaş

Dha Yurt Bülteni-18

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Dha Yurt Bülteni-18

Ereğli'de kereste fabrikasında yangın ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'ndeki bir kereste fabrikasında çıkan yangında, büyük çapta maddi zarar meydana geldi.

Ereğli'de kereste fabrikasında yangın

ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'ndeki bir kereste fabrikasında çıkan yangında, büyük çapta maddi zarar meydana geldi.

İlçeye bağlı Ortacı Köyü'nde Gökhan Tekin'e ait kereste ve tahta palet fabrikasında bugün saat 20.00 sıralarında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, kısa sürede yayılıp, tüm fabrikayı sardı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Ereğli ve Ormanlı Belediyelerinin itfaiye ekipleri, alevlere müdahale etti. Yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından, yangın söndürüldü.

Fabrika sahibi Gökhan Tekin, kendilerine daha yakın olan Ormanlı Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekiplerinin yangına geç müdahalede bulunduğunu öne sürdü. 100 bin liralık maddi zararı olduğunu ifade eden Tekin, "Biz fabrikadan ayrılmadan hemen önce elektrikler gidip geldi. Biz çıktıktan 10 dakika sonra elektrik panosundan alevler çıkmış" dedi.

Yangının kesin çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Görüntü Dökümü:

-------------------------

Yanan kereste fabrikası

Yükselen alevler

Kerestelerden çıkan alevler

İtfaiye ekiplerinin müdahalesi

Gökhan Tekin ile röportaj

Haber -Kamera: Sinan KABATEPE/EREĞLİ ( Zonguldak ),

===================================

Sosyal medyadan canlı yayın yapıp, intihar etti

KAYSERİ'de, kendisinin rızası alınmadan, kızının evliliğine izin verildiğini öne süren 54 yaşındaki Ayhan Uzun, sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında, yakınlarına sitem edip, tabancayla başına ateş ederek yaşamına son verdi.

Olay, Kocasinan İlçesi'ne bağlı Yavuz Selim Mahallesi'nde meydana geldi. Kendisinin rızası alınmadan, kızının evlenmesine izin verildiğini iddia eden tekel bayi işletmecisi Ayhan Uzun, akşam saatlerinde sosyal medya üzerinden paylaşımda bulundu. Uzun, Facebook hesabında 'Akşam Canlı Yayın Var' ve 'Vasitetimdir beni bu hale koyanlar cenazeme gelmesin' diye yazdı. Evde yalnız olduğu belirtilen Uzun, saat 22.30 sıralarında Facebook hesabı üzerinden canlı yayın yaptı, yaklaşık bir dakika boyunca yakınlarına sitem etti.

CANLI YAYINDA YAKINLARINA SİTEM ETTİ

Ayhan Uzun, "Kızımın en mutlu gününde beni arayıp baba buyur tatlıya gel diyorlar. (Tatlı yemek: nişan) Beni elden ele çağırır gibi. Bu mutlu günümüzde yanımıza gel diyen olmadı. Kimse benden bir haber sormadı. Kimse de beni adam yerine koymadı. Kayınbabam olacak kişi, geçti benim minderime, çocuklarımın üzerinde hakkı olmadan geçti kızımı verdi. Bu adamın babası ölmedi ki diye bana soran olmadı. Çocuklarımın üzerinde bir lokma hakkı olmamasına rağmen geçti kızımı verdi. Oysaki kızımdan ve ailemden şunu beklerdim ki, baba gel de aramızda ol demelerini isterdim. Eşim aradı söyledi. Dedim ki yanıma geldiniz de gelmedim mi desem de, eşim senin ayağına mı geleceğiz dedi... Belki bazılarınız bu yaptığıma şov diyeceksiniz. Benim yaşadıklarımı kimsenin yaşamasını istemiyorum. Biraz sonra elimdeki silahla hayatıma son vereceğim" dedi.

VEDA EDİP, YAŞAMINA SON VERDİ

Facebook'taki yakınlarının 'yapma' şeklindeki ifadelerine karşın Ayhan Uzun, "Hadi Allaha ısmarladık, ben gidiyorum, kendinize iyi bakın" diye veda edip, üçe kadar saydı, ardından da tabancayı başına dayayıp tetiği çekerek yaşamına son verdi.

Olay sonrası eve gelen yakınları, Ayhan Uzun'un cesediyle karşılaştı. Ayhan Uzun'un cesedi, yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

------------------------------

Ayhan Uzun'un sosyal medyadan konuşması

Silahı şakağına götürmesi

Tetiği çekmeden hemen önce 3'e kadar sayması

Haber -Kamera: Yasin DALKILIÇ-Olcay DÜZGÜN/ Kayseri,

========================================

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title