DGS tercih kılavuzu yayımlandı! DGS tercih işlemi nasıl yapılır? DGS tercih robotu 2020

DGS tercih kılavuzu yayımlandı! DGS tercih işlemi nasıl yapılır? DGS tercih robotu 2020

25.09.2020 14:50 | Son Güncelleme: 25.09.2020 15:26
DGS tercih kılavuzu yayımlandı! DGS tercih işlemi nasıl yapılır? DGS tercih robotu 2020

ÖSYM, DGS sonuçlarını kısa süre önce açıklamıştı. 2020 DGS taban ve taban puanları ardından da DGS tercih kılavuzu yayımlandı. Peki, DGS tercihi nasıl ve nereden yapılır? İki yıllık eğitimi dört yıla tamamlamak isteyenlerin girdiği Dikey Geçiş Sınavı tercih robotu haberimizde.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 9 Ağustos'ta gerçekleştirildi ve sonuçlar kısa süre sonra da açıklandı. ÖSYM, DGS tercih işlemlerini başlattı. Adaylar ÖSYM'nin sayfasından 2 Ekim'e kadar tercihlerini yapmış olacaklar. DGS tercih kılavuzu...

DGS TERCİHLERİ BAŞLADI!

2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) tercih işlemleri, 25 Eylül-02 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tercih işlemleri 02 Ekim 2020 tarihinde saat 23:59'da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'ninhttps://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır.

DGS BAŞVURU KILAVUZU...

Yerleştirme işleminde, 2020-DGS Başvuru kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayımlanan tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

2020 DGS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYIN...

DGS TERCİH İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Tercih işlemleri 25 Eylül-2 Ekim 2020 tarihleri arasında olacaktır. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak İnternet aracılığıyla elektronik ortamda yapacaklardır. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

Hangi ön lisans programlarından mezun olacak/olan adayların hangi lisans programlarını tercih edebilecekleri Tablo-2'de verilmiştir. Tablo-2 üç bölümden oluşmaktadır. Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için önce Tablo-2'nin tüm bölümlerinin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Açık öğretim lisans programlarına yerleştirme yapılabilmesi için bu programların da tercih listesinde yer alması zorunludur. Adayların, tercihlerini sadece bu tablolarda verilen ilgili alanları göz önünde tutarak Tablo1'deki lisans programlarından yapmaları gerekmektedir. Tablo-2'nin bölümlerinde mezun olunacak/olunan ön lisans alanı bulunarak hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersizdir. Tercih süresi içinde tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali vb. değişiklik taleplerini içeren dilekçelere işlem yapılmayacaktır.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: DGS tercih kılavuzu yayımlandı! DGS tercih işlemi nasıl yapılır? DGS tercih robotu 2020 - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 18:27:46. #1.15#
title