Derste Rahatsızlanıp Yaşamını Yitiren Öğretmen'e Tören - Haberler
Haberi Paylaş

Derste Rahatsızlanıp Yaşamını Yitiren Öğretmen'e Tören

AA - Haberler | Güncel
Derste Rahatsızlanıp Yaşamını Yitiren Öğretmen'e Tören

Sivas'ta, ders esnasında rahatsızlanan ve hastaneye kaldırılırken yaşamını yitiren öğretmen Seda Akal için görev yaptığı okulda tören düzenlendi.

Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde, ders anlattığı sırada rahatsızlanan ve hastaneye kaldırılırken yaşamını yitiren sınıf öğretmeni Seda Akal (24) için görev yaptığı okulda tören düzenlendi.

AKAL'IN ÖZ GEÇMİŞİ OKUNDU

Akal'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, İlçe Hastanesi morgundan meslektaşları tarafından alınarak görev yaptığı Çamlıyaka İlkokulu-Ortaokulu'na getirildi. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından, Akal'ın öz geçmişi okundu.

AİLESİNE VE ÖĞRENCİLERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLENDİ

Koyulhisar Kaymakamı Şenol Turan, törende yaptığı konuşmada, öğretmen Akal'ın ani ölümünün üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Akal'ın, görev yaptığı ilçede babasıyla yaşadığını belirten Turan, "Öğretmenimizin babası evladının ölümüyle çok büyük bir acı yaşadı. Cenab-ı Allah, kullarına kaldıramayacağı bir yükü yüklemez. Öğretmenimizin ailesine ve eğitim camiamıza başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

"HAKKINI HELAL ET HOCAM"

Gözyaşlarına hakim olamayan ve konuşmakta güçlük çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Battal Akman ise genç öğretmenin 2 gün sonrası için Sivas'taki bir hastaneden kardiyoloji servisinde muayene olmak için randevu aldığını ifade ederek, "Hakkını helal et hocam" dedi.

İlçe Müftüsü Ahmet Ekiz tarafından Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından cenaze namazı kılındı.

İZMİT'İN DERİNCE İLÇESİNE GÖNDERİLDİ

Genç öğretmenin cenazesi Koyulhisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı'na ait ambulansla memleketi İzmit'in Derince ilçesine gönderildi. Kocaeli'de görev yapan Onur Akal ile evli olduğu öğrenilen öğretmenin, ilk görev yeri olan Koyulhisar'da eylül ayında göreve başladığı öğrenildi.

Törene, baba Ziya Gülister, Koyulhisar Belediye Başkanı İlhan Eren, meslektaşları, kurum amirleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.
 

Derste Rahatsızlanıp Yaşamını Yitiren Öğretmen'e Tören

Derste Rahatsızlanıp Yaşamını Yitiren Öğretmen'e Tören

Derste Rahatsızlanıp Yaşamını Yitiren Öğretmen'e Tören

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title