Denizatı Kadın Dayanışma Derneği Üyeleri Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi
Haberler » Yerel » Haber

Denizatı Kadın Dayanışma Derneği Üyeleri Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi

AK Parti Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay, Kadın Sığınma Evi Yararına Kurulan Denizatı Kadın Dayanışma Derneğinin Çok Önemli Bir Konuda Hizmet Ettiğini Söyledi.

Denizatı Kadın Dayanışma Derneği Üyeleri Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi

AK Parti Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay, kadın sığınma evi yararına kurulan Denizatı Kadın Dayanışma Derneğinin çok önemli bir konuda hizmet ettiğini söyledi.

Kadın sığınma evi yararına kurulan Denizatı Kadın Dayanışma Derneği üyeleri Urfa Sofrasında dayanışma yemeğinde bir araya geldiler. Geceye AK Parti Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay, Düzce Belediyesi Meclis üyesi Denizatı Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Vahide Aksan, dernek yönetimi ve üyeleri ile davetliler katıldı.

Gecede bir konuşma yapan Milletvekili Celal Erbay, kadın sığınma evinin huzur limanı olarak gördüğünü belirterek "Denizatı Kadın Dayanışma Derneği çok anlamlı ve hayırlı bir vazife için görev yapıyor. Muhabbet çatısı altında, zor durumda olan bayanlarımıza kucak açan olan kadın sığınma evi ve bu eve destek için kurulmuş olan dernekte bir sevgi şemsiyesi. Bu dernek yapmış olduğu görevle bir huzur limanı, yolunuz açık olsun" dedi.

Dernek Başkanı Vahide Aksan, kadın sığınma evinin kentte bir ilk olduğunu belirterek "Dernek olarak tek amacımız kadın sığınma evinde bulunan bayanlara destek olmak. Şu anda kadın sığınma evinde 7 kadın, 2'si bebek toplam 6 çocuk bulunuyor. Kadın sığınma evimiz Türkiye genelinde de ilk sıralarda yer alıyor. Kapasitemiz şu anda dar, gizi alanımızı genişlettiğimizde daha fazla mağdur bayana hizmet verecek" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından kadın sığınma evini konu alan bir sinevizyon gösterisi sunuldu. Gece müzik eşliğinde yenilen yemek ile son buldu.

(AY-İÇ) 22.03.2008 10:57 TSİ