Deniz Çakır'ın Hakaret Suçundan Soruşturmasına Devam Ediliyor

Deniz Çakır'ın Hakaret Suçundan Soruşturmasına Devam Ediliyor

Bir AVM'de türbanlı kadınlara hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Deniz Çakır hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal etme' suçlarından ek takipsizlik kararı verildi.

Deniz Çakır'ın Hakaret Suçundan Soruşturmasına Devam Ediliyor
28.01.2019 17:50 | Son Güncelleme: 28.01.2019 17:50

Bir AVM'de türbanlı kadınlara hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Deniz Çakır hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal etme' suçlarından ek takipsizlik kararı verildi. Hakaret suçundan ise soruşturması devam ediliyor.

Oyuncu Deniz Çakır hakkında başlatılan soruşturmada 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal etme' suçlarından takipsizlik kararı verildi. Takipsizlik gerekçesi ise kamu davasının açılması için yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilememesi oldu. Takipsizlik verilen iki suçun uzlaşma kapsamında bir suç olmasından dolayı, 15 gün içerisinde taraflardan herhangi bir itiraz bulunmaması halinde, takipsizlik kararı kesinleşecek.

Oyuncu hakkında 'dini, siyasi, sosyal, felsefi, inanç, düşünce ve kanaatlerinin açıklamasından, yaymaya çalışmasından, mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı hakaret' suçu nedeniyle başlatılan soruşturma ise devam ediyor. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title