Deliklitaş Mağarası Turizme Kazandırılıyor - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Deliklitaş Mağarası Turizme Kazandırılıyor

Deliklitaş Mağarası Turizme Kazandırılıyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Üçpınar Mahallesi’nde bulunan Deliklitaş Mağarası’nın turizme kazandırılacağını söyledi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Üçpınar Mahallesi'nde bulunan Deliklitaş Mağarası'nın turizme kazandırılacağını söyledi.

Makamını her hafta Nilüfer'in bir mahallesine taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in bu haftaki durağı Üçpınar Mahallesi oldu. Sabah saatlerinde mahalleye giden Başkan Bozbey, burada mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Vatandaşların taleplerini dinleyen Bozbey, bunların çözümü için ilgili müdürlüklere talimat verdi.

Başkan Bozbey ile görüşen Üçpınar Mahalle Muhtarı Mustafa Akbulut, başlıca problemlerinin toplu ulaşım olduğunu belirterek, destek istedi. Muhtar Akbulut, Nilüfer Belediyesi'nin mahalleye yönelik hizmetleri için de teşekkür etti.

Mahallenin her anlamda kalkınması için ellerinden gelen desteği vermeyi sürdüreceklerini belirten Başkan Mustafa Bozbey de mahallenin doğal güzellikleri arasında yer alan Deliklitaş Mağarası ile ilgili proje ürettiklerini söyledi. Başkan Bozbey, mağaranın geçmişinde güzel hikayeler barındırdığını söyleyerek, "Üçpınar doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir yer. Burada bulunan Deliklitaş Mağarası'nın mutlaka tanıtımının yapılarak turizme kazandırılması gerekiyor. Nilüfer Belediyesi olarak mağaranın doğal dokusunu bozmadan uygulayacağımız proje ile bu tabiat harikasını turizme kazandırıp, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline getirmek istiyoruz" dedi.

Herkesin doğa harikası mağarayı görmesini arzuladığını belirten Başkan Bozbey, "Mağaranın bölgeye değer katmasını hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Bozbey gün içinde mahalleli kadınları da dinledi. Başkan Bozbey'e yaptıkları gözlemelerden ikram eden kadınlar, en büyük sorunlarının şehir merkezine ulaşım olduğunu belirtti.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İlker Burgaç ile Oryantiring Bursa İl Temsilcisi Emre Öztürk de Başkan Bozbey'i Üçpınar Mahallesi'ndeki karavanda ziyaret etti. Oryantiring sporu ve yaptıkları çalışmalar hakkında Başkan Bozbey'e bilgiler veren Burgaç, kasım ayında Bursa'da yapmayı planladıkları yarışmayla ilgili Bozbey'den iş birliği desteği istedi.

Burgaç ve Öztürk, 19 Mayıs tarihinde İstanbul'da yapılan Türkiye Patika Oryantiring Şampiyonası'na desteklerinden dolayı Başkan Bozbey'e teşekkür plaketi verdi. - BURSA

Deliklitaş Mağarası Turizme Kazandırılıyor

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Mustafa Akbulut, Mustafa Bozbey, Üçpınar, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title