Dardanelspor Kulübünde Görev Değişimi - Haberler
Haberi Paylaş

Dardanelspor Kulübünde Görev Değişimi

AA - Haberler | Yerel
Dardanelspor Kulübünde Görev Değişimi

Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Dardanelspor'un kulüp başkanlığına, kurucu başkan Niyazi Önen'in oğlu Mehmet Önen seçildi.

Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Dardanelspor'un kulüp başkanlığına, kurucu başkan Niyazi Önen'in oğlu Mehmet Önen seçildi.

Kulüp tesislerindeki olağan kongrede, yeni yönetim kurulu belirlenip başkan seçimi yapıldı. Takımın kurucu başkanı Niyazi Önen, "kulüple birlikte büyüdü" dediği oğlu 25 yaşındaki Mehmet Önen'e başkanlık görevini devretti.

Mehmet Önen, "Genç ve heyecanlı bir ekibiz. Arkadaşlarımızın hepsi sporun içinden geliyor ve onların desteği sayesinde takımımız çok iyi yerlere gelecektir" dedi.

Bu dönemde 4 önemli transfer yaptıklarını belirten Önen "Yeni futbolcularımızın takımımıza önemli katkıları olacağına inanıyoruz. Takımımızı dağıtmadan bir üst ligde başarılı olmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

Niyazi Önen ise Çanakkale halkına Spor Toto Süper Lig heyecanını Dardanelspor ile yaşattıklarını söyledi.

Takımın 1966 yılında kurulduğunu hatırlatan Önen, şunları kaydetti:

"Çanakkalespor, 1991 yılında Dardanel Şirketler Grubu yönetimine devredildi ve adı Çanakkale Dardanelspor olarak değiştirildi. Biz o dönemde sıfır noktasında bir takım aldık. Önce ikinci lige, sonra birinci lige çıktık ve burada üç yıl kaldık. Sonra çıkıp düşmelerle çalkantılı bir dönem yaşayarak bu günlere geldik. Bu kongre bizim için çok önemliydi. Artık kulübümüzün yönetimini gençlere teslim etme kararı verdik. Şimdi kulübümüzü gençleştirerek yeni bir döneme geçiyoruz. Ben kulübü aldığımda oğlum Mehmet yeni doğmuştu, kulüple birlikte büyüdü. Artık iş hayatında ve bazı alanlardaki faaliyetlerimizi gençlere bırakma kararı aldık. Bu radikal kararla Mehmet Önen ve arkadaşları genç yönetim olarak iş başına geldi. Yeni bir perde açmış oluyoruz ve bu perde de dünya vizyonu olacak. Artık Çanakkale Dardanelspor, bir dünya kulübü gibi yapılanarak yoluna devam edecek."

Mehmet Önen başkanlığındaki yönetim kurulunda, Kerem Ersoy, Onur Uzal, Halit Selim Giray, Mustafa Alper Çağdaş, Can Aydın, Engin Yalçın, Emirhan Gönül, Canan Akyokuş, Hayrettin Çetinkaya, Adnan Erdoğan, Ahmet Tehçi, Gökhan Bozkurt yer aldı. Başkanvekilliğine Kerem Ersoy, onursal başkanlığa ise Niyazi Önen ve Osman Saffet Arolat getirildi.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım