"Cumhuriyetin 50. Yıl Heykelleri" Onarılıyor

"Cumhuriyetin 50. Yıl Heykelleri" Onarılıyor

Cumhuriyetin 50.yılı dolayısıyla İstanbul'un çeşitli semtlerinde yaptırılan ve zamanla yıpranan 7 heykel, "Yontu projesi" kapsamında temizlik, bakım ve onarımdan geçiriliyor."Yapı Kredi Emeklilik Gönüllüleri"nden yapılan açıklamaya göre, Yapı Kredi çalışanları arasında gönüllülük bilinci ve takım çalışmasının yaygınlaştırılması amacıyla 2009 yılında kurulan "Yapı Kredi Emeklilik Gönüllüleri", Cumhuriyetin 50.yılı dolayısıyla İstanbul'un çeşitli semtlerinde yaptırılan ve zamanla yıpranan 7 heykelin temizlik, bakım ve onarımını üstlendi."Yankı" heykelinde gerçekleştirildi.Dr.Üzlifat Özgümüş danışmanlığında yürütülen 6 saatlik çalışma sonrasında heykel eski görüntüsüne kavuşturuldu."Cumhuriyetin 50.Yılı Anıtı", Fındıklı Parkı'ndaki "Dayanışma", Muhsin Ertuğrul Sahnesi önündeki "Figür", Bebek Çocuk Parkı'ndaki "Soyut Kompozisyon" heykelleri de temizlik, bakım ve onarımdan geçirilecek.(MUH-KÖS-İC).

Cumhuriyetin 50. yılı dolayısıyla İstanbul'un çeşitli semtlerinde yaptırılan ve zamanla yıpranan 7 heykel, "Yontu projesi" kapsamında temizlik, bakım ve onarımdan geçiriliyor.

"Yapı Kredi Emeklilik Gönüllüleri"nden yapılan açıklamaya göre, Yapı Kredi çalışanları arasında gönüllülük bilinci ve takım çalışmasının yaygınlaştırılması amacıyla 2009 yılında kurulan "Yapı Kredi Emeklilik Gönüllüleri", Cumhuriyetin 50. yılı dolayısıyla İstanbul'un çeşitli semtlerinde yaptırılan ve zamanla yıpranan 7 heykelin temizlik, bakım ve onarımını üstlendi.

Koçtaş'ın malzeme desteği, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfının işbirliği ile yürütülen projede, ilk bakım ve onarım çalışması, devlet sanatçısı Hüseyin Anka Özkan'ın ilk ve son soyut çalışması olma özelliğini taşıyan Dolmabahçe'deki

"Yankı" heykelinde gerçekleştirildi. Dr. Üzlifat Özgümüş danışmanlığında yürütülen 6 saatlik çalışma sonrasında heykel eski görüntüsüne kavuşturuldu.

Proje kapsamında 2012 yılı sonuna kadar Maçka mezarlık önünde bulunan

"Abstre", Emirgan Parkı'ndaki "Bahar", Galatasaray Meydanı'ndaki

"Cumhuriyetin 50. Yılı Anıtı", Fındıklı Parkı'ndaki "Dayanışma", Muhsin Ertuğrul Sahnesi önündeki "Figür", Bebek Çocuk Parkı'ndaki "Soyut Kompozisyon" heykelleri de temizlik, bakım ve onarımdan geçirilecek.

- İSTANBUL