Cumalıkızık Haberleri

Cumalıkızık haber, Cumalıkızık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cumalıkızık - Dün
Son dakika haber | Bursa Ulu Cami göründü, sıra hanlarda
Sıra hanlarda Yıkımların tamamlanmasının ardından bölgede uygulanacak projenin belirlenmesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje yarışmasıyla ilgili süreç de devam ediyor. Yarışla ile Bursa tarihine damga vuracak bir projenin ortaya çıkmasını ümit ettiklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Çarşıbaşı, tam anlamıyla bir açık hava müzesi olan Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nin girişidir. Bölgede 14 han, 1 bedesten, 13 açık çarşı, 7 üstü örtülü çarşı, 11 kapalı çarşı, 4 pazar alanı, 21 cami, 177 sivil mimarlık örneği yapı, 1 okul ve 3 türbe bulunuyor. Sultan külliyeleri ve Cumalıkızık ile birlikte Bursa'nın UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer almasını sağlayan bu alan, korunması ve gelecek nesillere taşınması gereken evrensel bir miras.
Cumalıkızık - 19.9.2020
Bursa trafiğine yarış düzenlemesi
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; 20 Eylül Pazar günü saat: 15.30'dan itibaren Barış Manço Kültür Merkezi önü (başlangıç), 2.Meyveli Sokak/Mimar Sinan Caddesi Kavşağı - Selçukbey Caddesi Bursa Caddesi Kesişim Kavşağından 2. Cadde istikametine kavşaktan itibaren caddeye bağlanan sokaklar - 1.Cadde ile 2.Cadde kesişim Kavşağı, 2. Cadde üzeri ve bağlı sokaklar - Cebel Caddesi Kavşağı - 3.Kardelen Sokak - Karagöz Caddesi - 330.Sokak - 333. Sokak - B17. Sokak - 34. Cadde - B14. Sokak - Barınak Sokak - Cumalıkızık Köprüsü - Cumalı Kızık Köyü (Bitiş) istikametleri, etkinlik öncesinde ve etkinlik bitinceye kadar araç trafiğine kapatılacaktır.
Cumalıkızık - 16.9.2020
Yıldırım'da huzur denetimi
Toplumun huzur ve refahını ilgilendiren konulardaki çalışmalarda hassas davrandıklarını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Zabıta ekiplerimiz yoğun çalışmalarla halkımızın huzuru ve refahı için üzerine düşen görevi başarıyla yerine getiriyor. Hemşehrilerimizin sağlığını ve huzurunu tehdit edebilecek uygulamalara asla izin vermeyiz. Özellikle yaz aylarında denetimlerimize hız verirken, hemşehrilerimizden gelen şikayetler ve ilgili genelge hükümleri ile birlikte otel, pansiyon, işyeri, pazar yeri, park, piknik ve mesire alanı gibi noktalarda önlemlerin eksiksiz ve doğru uygulanması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, 700 yıllık geçmişiyle Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini barındırarak tarihi dokusu korunan Cumalıkızık'ı, tarihsel ve kültürel öneme sahip Yeşil Külliyesi, Yıldırım Külliyesi, Emirsultan Camisi, Balabanbey Kalesi, doğal güzelliklerle bezeli Zeyniler'i ve Küreklidere Şelalesi ile eşsiz tabiat varlıklarına sahip Yıldırım turizm potansiyeli yüksek bir şehir.
Cumalıkızık - 11.9.2020
11 Eylül'e özel Bursa'yı anlatan 11 klip
11 Eylül'e özel Bursa'yı anlatan 11 klip Elfi Gayrimenkul kurtuluşa özel anlamlı bir kliple kutlama yaptı BURSA - Bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü olan 11 Eylül için hazırlanan klipler büyük ilgi gördü. Türkiye Cumhuriyeti'ne uzanan yolda tarihe geçen 11 Eylül 1922 Bursa'nın kurtuluşuna özel olarak 11 ayrı klip hazırlandı. Bursa'nın kurtuluşuna büyük önem verdiklerini ifade eden Elfi Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Aydemir, "Türk ordusunun ve Türk milletinin Anadolu'nun kalbi Bursa'da başlattığı onurlu mücadelenin izleri hepimizin kalbinde yaşamaktadır. Bu kutlu günün 98. yıl dönümünü anmak istedik. Bursa'mızın öne çıkan değerlerini ve önemini bir kez daha vurgulamak adına böyle bir çalışma gerçekleştirdik" dedi. Aydemir konuşmasına şöyle devam etti: "Milli Mücadele'de en önemli destanlar arasında yer alan Bursa'mızın kurtuluşu aynı zamanda Anadolu'nun bir dirilişidir. Tarihimizde bu denli önemli bir yere sahip olan destanımız gelecek nesiller içinde ilham verici bir olaydır. 2 yıl, 2 ay, 2 gün süren mücadele neticesinde kentimiz bu günlere gelmiş ve ülkemizin en güzel şehirlerinin başında yerini almıştır. Bu bilinç ve şuurla bizlere düşen en önemli görev tarihimize sahip çıkıp kentimize değer katacak işler üretmektir." Bursa tarihine ışık tutan 11 noktada özel çekim yapıldı Elfi Gayrimenkul danışmanları tarafından tanıtımların yapıldığı çekimlerde Ulu Cami, Yeşil Türbe, Muradiye Külliyesi, Irgandı Köprüsü, Kozahan, Atatürk Köşkü, Tophane, Cumalıkızık, Gölyazı, Trilye ve Anadolu Arabaları Müzesi yer aldı.
Cumalıkızık - 9.6.2020
Tarihi Osmanlı köyü Cumalıkızık'ta temizlik yapıldı
Bursa'da, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Miras Listesi'nde yer alan "Osmanlı köyü" Cumalıkızık'ta, Çevre Koruma Haftası kapsamında, temizlik yapıldı.
Cumalıkızık - 5.6.2020
Meyve üretiminde verim doğal yöntemlerle arttırılacak
Uludağ İhracatçılar Birliği'nden (UİB) yapılan açıklamaya göre, meyve üretiminde zararlılarla doğal yöntemlerle mücadele kapsamında, Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB), Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte, Cumalıkızık'taki çiftçilere, meyve ağaçlarına zarar veren sirke sineğini gözlemlemek amacıyla sirke sineği izleme kabı dağıttı.
Cumalıkızık - 15.5.2020
Bursa'da korona kısıtlaması öncesi kilometrelerce su kuyruğu
Bursa'da korona kısıtlaması öncesi kilometrelerce su kuyruğu 4 günlük kısıtlama ve Ramazan Bayramı öncesi Uludağ'ın eteklerindeki kaynak suyundan almak için araçlarıyla gelen binlerce kişi kilometrelerce kuyruk oluşturdu BURSA - Korona virüs tedbirleri kapsamında hafta sonu ve 19 Mayıs'ı içine alan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması ve Ramazan Bayramı öncesi Bursa'da binlerce kişi, Uludağ'dan gelen kaynak suyundan alabilmek için kilometrelerce kuyruk oluşturdu. 700 yıllık tarihi Osmanlı Köyü Hamamlıkızık'taki su fabrikasından bidon bidon kaynak suyu doldurmak isteyenler saatlerce beklemek zorunda kaldı. Jandarma ekipleri Hamamlıkızık'taki fabrikadan başlayıp kilometrelerce uzayan kuyrukta trafik tedbiri aldı. O kuyruk ise İhlas Haber Ajansı tarafından havadan görüntülendi. Bursalılar Uludağ'ın kaynak sularını Hamamlıkızık'taki fabrikanın bahçesinde oluşturulan 90 farklı çeşmeden istedikleri kadar doldurabiliyor. İçinde mesire alanı da bulunan fabrikada kaynağından 19 litrelik her bidon 2,5 lira karşılığında dolduruluyor. Yanlarında çok sayıda galon ve bidon getirip araçlarıyla Hamamlıkızık'a akın eden Bursalılar, Cumalıkızık ve Değirmenönü kadar uzayan kuyruk oluşturdular.
Cumalıkızık - 3.5.2020
BURSA 700 yıllık 'Osmanlı köyü?, koronavirüs sebebiyle sessiz kaldı
700 yıllık 'Osmanlı köyü?, koronavirüs sebebiyle sessiz kaldıBURSA'da, her yıl yerli ve yabancı binlerce turist tarafından ziyaret edilen ve UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan 700 yıllık 'Osmanlı köyü' Cumalıkızık, koronavirüse karşı uygulanan sokağa çıkma yasağında sessizliğe büründü.
Cumalıkızık - 22.4.2020
Bursa'da kilometrelerce içme suyu kuyruğu
Yıldırım ilçesi, Hamamlıkızık'taki bir su fabrikasının bahçesinde oluşturulan 90 farklı çeşmeden bidonlarla su doldurmak isteyenler, Değirmenönü, Cumalıkızık ve Hamamlıkızık mahalleleri boyunca uzun araç kuyruğu oluşturdu.
Cumalıkızık - 6.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Ulucami, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi, Cumalıkızık ve Yeşil Türbe görüntülerinin yer aldığı klipte, Bursa'nın doğal güzellikleri, cadde ve meydanları ve sahil şeridi de işlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cumalıkızık Haberleri | Cumalıkızık Haber - Haberler - Cumalıkızık haberleri, son dakika cumalıkızık haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber | Bursa Ulu Cami göründü, sıra hanlarda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 11:40:25. #1.14#
title