Çubuk'ta Şehit ve Gazi Çocuklarına Ücretsiz Kurs

Çubuk'ta Şehit ve Gazi Çocuklarına Ücretsiz Kurs

21.09.2016 15:22 | Son Güncelleme: 21.09.2016 15:22
Çubuk'ta Şehit ve Gazi Çocuklarına Ücretsiz Kurs

Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit ve gazi çocuklarına ücretsiz kurs verilecek.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit ve gazi çocuklarına ücretsiz kurs verilecek.

Çubuk Yıldırım Beyazıt İlkokulu Müdürü Abdulkadir Pehlivan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehit ve gazi çocuklarına yönelik ücretsiz kurs konusunda Çubuk'ta okul olarak koordinatörlük görevini yaptıklarını söyledi.

Projeye okullarındaki öğretmenlerin gönüllü katıldığını anlatan Pehlivan, şunları kaydetti:

"Bu proje, Türkiye genelinde tüm il ve ilçelerde şehit ve gazi çocuklarına veya bunların yakınlarına gönüllü olarak öğretmenler tarafından ders verilmesi ve özel olarak yetiştirilmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir. Biz de Çubuk'ta Yıldırım Beyazıt İlkokulu olarak bu projeyi başlatıyoruz. Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu tüm dersler yapılacak. İngilizce konusunda kendi öğretmenlerimizi özel olarak yetiştireceğiz."

Proje koordinatörü İngilizce öğretmeni Özen Barlas Tekin de ilçedeki tüm şehit ve gazi çocuklarıyla onların yakınlarını tespit ederek eğitim çalışmalarına başladıklarını anlattı. Tekin, sosyal medyada görerek projeye dahil olduklarını ve ülkesi için canlarını feda edenlerin evlatlarına sahip çıkabilmenin, onlar için bir şeyler yapabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Her il ve ilçede şehit ve gaziler için kurulan derneklerle protokoller imzalandığını kaydeden Tekin, kendilerinin de Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği ile protokol yaptığını dile getirdi. Tekin, "Çevremizdeki bütün şehit ve gazi yakınlarına özel ders verme çalışmalarımıza 2016-2017 eğitim öğretim yılı itibariyle başlamış durumdayız. Bu kurslarda öğrencilerimizi tüm sınavlara hazırlayacak düzeyde eğitimler vereceğiz." diye konuştu.

Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim Platformu kurucularından İsmail Okumuş da sosyal ortamda başlattıkları çalışmanın Türkiye geneline çok hızlı bir şekilde yayıldığını ve bu oluşumu tüzel kişiliğe dönüştürmek için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Sadece Ankara'da 600 gönüllü öğretmenin şehit ve gazi çocukları için seferber olduğunu dile getiren Okumuş, "Çok yeniyiz ve çok hızlı büyüyoruz. Aramızda sadece öğretmenler yok. Polis, asker, doktor, hemşire gibi tüm kamu çalışanlarından insanlar var. Amacımız emanetlerimize sahip çıkarak, onları en donanımlı ve en iyi şekilde geleceğe hazırlamak." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

title