Cübbeli Ahmet Hoca, Kerimcan Durmaz'a Ne Söyledi? Kerimcan Durmaz Kimdir?

Cübbeli Ahmet Hoca, Kerimcan Durmaz'a Ne Söyledi? Kerimcan Durmaz Kimdir?

Cübbeli Ahmet Hoca, Kerimcan Durmaz'ı eleştirdi. Cübbeli Ahmet Hoca, Kerimcan Durmaz için "Allah onları lanet etsin" şeklinde bir ifade kullandı. Kerimcan Durmaz kimdir? Kerimcan Durmaz'ın biyografisi. Cübbeli Ahmet Hoca kimdir? Cübbeli Ahmet Hoca'nın biyografisi...

Cübbeli Ahmet Hoca, Kerimcan Durmaz'a Ne Söyledi? Kerimcan Durmaz Kimdir?

Konuk olduğu programda isim vermeden sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz'ı eleştiren Cübbeli Ahmet Hoca, "Allah onları lanet etsin" şeklinde bir ifade kullandıCübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Beyaz TV'de ekrana gelen 'Ne var ne yok?' adlı programda Türker Akıncı'nın sorularını yanıtladı. Programda eşcinseller gündeme gelirken, sunucu Türker Akıncı isim vermeden Kerimcan Durmaz'ı gündeme getirdi. Cübbeli Hoca ise erkekten kadına özenenler için "Allah onları lanet etsin. Kırıtarak konuşmalar ve kırıtarak yürümeleri var. Erkeklerden kadınlara, kadınlardan erkeklere benzemeye çalışanlar var. Bunlara genel bir lanet var. Bu Allah'ın yarattığına müdahaledir. Hormonla savunuyorlar kendilerini... Git o zaman tedavi ol" şeklinde konuştu.

"KADININ SAÇINI KESMESİ HARAM"

Kadının saçını kesmesinin de haram olduğunu belirten Cübbeli, "Kadının saçını kesmesi haramdır. Bu erkeğe benzemek oluyor" dedi.

KERİMCAN DURMAZ KİMDİR?

İlk olarak Periscope uygulamasında yaptığı yayınlarla fenomen olan Kerimcan Durmaz, sosyal medya paylaşımları ve ünlülerle olan yakın ilişkisiyle sık sık gündeme geliyor. Peki kısa sürede binlerce kişi tarafından sevilen, paylaşımları rekor kıran Kerimcan Durmaz kimdir? Sıra dışı, kendine has ve eğlenceli tavırları ile oldukça dikkat çeken Kerimcan Durmaz, 1994 yılında Balıkesir Erdek'te doğdu. Verdiği bir röportajda geleneksel bir aile büyüdüğü ve üç kardeş oldukları bilgisini veren sosyal medya fenomeni DJ'lik yapıyor ancak en büyük hayali tasarımcı olmak.

CÜBBELİ AHMET HOCA KİMDİR?

Gerçek adı Ahmet Mahmut Ünlü'dür. 27 Şubat 1965 Fatih doğumludur. İstanbul'un Fatih ilçesi Çarşamba semtinde bulunan İsmailağa Cemaati'nin önde gelenlerindendir. Resaili Ahmediyye ismiyle değişik konularda yayınlanmış birçok risalesi bulunan Ahmet Mahmut Ünlü yazdığı kitaplarla ve verdiği vaazlarla tanınmaktadır. Sohbetlerinden dolayı birçok defa adli takibata uğrar, bu adli takibatlar neticesinde ya beraat eder veya takipsizlik kararı alır. Bunca yıldır yaptığı sohbetler neticesinde defalarca adli takibata uğramasına rağmen hiçbirinden hüküm giymemiştir.

İslâmiyet'e getirilen yeni yorumlara ve reformist görüşlere karşı durmaktadır. İslâm dinini Ehl-i Sünnet anlayışına göre yaşamak gerektiğini savunur. Özellikle İstanbul dışındaki mekânlarda vermiş olduğu vaazlar, yoğun ilgi görmekte ve izdihamlara sebep olmaktadır. Verdiği vaazlardaki bazı ifadeler internetteki komik videolar arasında yer almıştır ve tıklanma rekorları kırmıştır. Ahmet Mahmut Ünlü'nün iki eşi ve 8 çocuğu vardır.