Cizre'de Patlayan Bomba, 12 Yaşındaki Çocuğun Hayatını Kararttı

Cizre'de Patlayan Bomba, 12 Yaşındaki Çocuğun Hayatını Kararttı

Cizre'de teröristlerin lastiğin içine yerleştirdiği patlayıcının infilak etmesiyle 12 yaşındaki Y.Ş. bir el ve ayağını kaybetti.

13.09.2015 08:06 | Son Güncelleme: 13.09.2015 14:37
Cizre'de Patlayan Bomba, 12 Yaşındaki Çocuğun Hayatını Kararttı

Şırnak'ın 8 gündür dünyayla bağlantısı kesilen Cizre ilçesindeki sokağa çıkma yasağı dün sabah kalktı. Kentin cadde ve sokaklarında savaş sonrasını andıran görüntüler var.

Çatışmaların yoğun yaşandığı Nur Mahallesi'nde evlerin duvarlarında ve iş yerlerinde onlarca kurşun izi bulunuyor. Sokakların hemen hepsinde hendekler kazılmış, kum torbaları ve taşlarla barikatlar kurulmuş. Ev, iş yeri ve araçlardaki mermi izleriyse yaşanan çatışmanın şiddetini gösteriyor.

Çocuklar sokaklardaki boş kovanları topluyor. Mermi ve roket başlıkları bazı evlerin içerisine girmiş. Yolda yürüyen herkes birbirini uyarıp bastığı yere dikkat etmesini istiyor.

YASAĞIN KALKTIĞI GÜN BOMBA PATLADI

Yasağın kaktığı gün ise çok acı bir olay yaşandı. Sokakta, barikatın arkasında lastiğin içine yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu gürültüyle bir çocuk havaya fırladı, çevreye şarapnel parçaları yayıldı. Yere düşen çocuk dumanlar arasında çığlık çığlığa yardım istedi. Çevredekilerden biri çocuğu kucağına aldı.

Bir el ve ayağı parçalanan 12 yaşındaki Y.Ş. barikat nedeniyle kucaklarda ana caddeye taşındı. Otomobille Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Y.Ş. bir el ve ayağını kaybetti. Patlamada yaralanan Nalin Dadak da yakınları tarafından hastaneye kaldrıldı. (Kaynak: Habertürk)

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Şu an buradasınız: Cizre'de Patlayan Bomba, 12 Yaşındaki Çocuğun Hayatını Kararttı - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.3.2020 23:08:53. #1.14#
title