Cizre'de 12 Yaşındaki Çocuk Başından Vurularak Öldürüldü
Haberler » Güncel » Cizre'de 12 Yaşındaki Çocuk Başından Vurularak Öldürüldü - Haber

Cizre'de 12 Yaşındaki Çocuk Başından Vurularak Öldürüldü

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 12 yaşındaki Nihat Kazanhan, silahla vurularak öldürüldü. Görgü tanıkları çocuğun vurulduğu anda bölgeden polis ekiplerinin geçtiğini iddia etti.

'ın ilçesinden bugün bir ölüm haberi daha geldi. 12 yaşındaki Nihat Kazanhan isimli bir çocuk başından vurularak öldürüldü. Cizre'de 27 Aralık'tan bu yana ölenlerin sayısı 6'ya çıktı.

"OLAY YERİNDEN POLİS GEÇİYORDU"

Günlerdir olaylara sahne olan Cizre'de bugün Demokratik Toplum Kongresi Başkanı , HDP Şırnak Milletvekilleri ile Faysal Sarıyıldız ilçeye giderek sivil toplum örgütleri başta olmak üzeri çeşitli görüşmelerde bulundu. Dicle'nin toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmanın ardından grupların dağılmasının ardından Yasef Mahallesi'nden geçen çevre yolu yakınlarında Nihat Kazanhan, başına isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Çevrede bulunanlar tarafından Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kazanhan, yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Görgü tanıkları Nihat Kazanhan'ın vurulduğu sırada bölgeden polis ekiplerinin geçtiğini iddia etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BELEDİYE BAŞKANI: ORADA OLAY YOKTU, ÖZEL TİM ATEŞ AÇMIŞ

Cizre Belediye Eşbaşkanı Leyla İmret de Kazanhan'ın polis tarafından vurulduğunu öne sürdü. İmret, "Görgü tanıklarının bize aktardığına göre özel harekat timlerinin ateş açması sonucu öldü. O mahallede herhangi bir olay yoktu, çocuklar duvar dibinde oturuyormuş" dedi.

Cizre'de 14 yaşındaki Ümit Kurt adlı bir çocuk da 6 Ocak'ta vurularak öldürülmüştü.

BAKAN ALA'DAN İLK AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Efkan Ala ise katıldığı televizyon programında "Bugün Cizre'de ne gaz ne de başka türlü bir müdahale olmuştur. Polisin herhangi bir müdahalesi söz konusu değil." dedi.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Videosu

: Cizre'de 12 Yaşındaki Çocuk Başından Vurularak Öldürüldü

Manşet

Haberler