Çırakoğlu: "Ahirette Hesabını Soracağım"

Çırakoğlu: "Ahirette Hesabını Soracağım"

İzmir'de, rekor sanıklı 'Gizli bilgi ve belge bulundurma' davasında yargılanan sanıkların savunmalarına devam ediliyor.sanıklardan eski futbol hakemi Engin Çırakoğlu kendini savundu.

Çırakoğlu:

İzmir'de, rekor sanıklı 'Gizli bilgi ve belge bulundurma' davasında yargılanan sanıkların savunmalarına devam ediliyor.

357 sanığın yargılandığı davanın

sanıklardan eski futbol hakemi Engin Çırakoğlu kendini savundu. Örgüt yöneticisi olmak suçundan müebbet hapsi istenen Çırakoğlu, "Çok öfkeliyim, üzerime şerefsizce, hayasızca iftira atıldı. Babam uzman çavuş, karakol bahçelerinde büyüdüm. Üzerime böyle bir suçlamayı nasıl ve kim yakıştırır? Ahirette bunun hesabını soracağım" dedi. Duruşmada öfkeli görülen Engin Çırakoğlu, 16 yıl futbol hakemliği yaptığını, Avrupa kupaları dahil 215 müsabakada görev aldığını, tüm sicillerinin temiz olduğuunu, çok sayıda takdirname aldığını söyledi. Çırakoğlu daha sonra şöyle konuştu: "Neden buradayım? Hiç irtibatım olmayan üçüncü bir şahsın elindeki dijital materyallerde ismim geçmesi. Bana bağlı olarak çalıştığı iddia edilen tüm sanıkları tanıyorum, çünkü işyeri arkadaşlarım. İki buçuk yılda 28 bin 574 kez telefonla konuşmuşum, ama sözde örgüt yöneticileriyle hiç konuşmamışım. Örgüt yöneticisi iddiasını kanıtlayan tek bir delil yoktur."

İddianamede, kendisiyle ilgili bölümde suç unsurunun ele geçirilemediği, Pandora veri tabanında adının geçtiğinin belirtildiği için örgüt yöneticisi olmakla suçlandığını belirten Engin Çırakoğlu, teknik takiplerde adının hiç geçmediğini, ima dahi edilmediğini söyledi. Çete lideri Bilgin Özkaynak'ı ilk kez davanın başladığı 16 Nisan günü gördüğünü, kimseye dijital veri vermediğini, böyle bir örgütü tanımadığını belirten Çırakoğlu, "Sicilim çok temiz. Böyle olmasa zaten astsubaylıktan subaylığa geçemem. Gece hayatı, alkol hiçbir kötü alışkanlığım yoktur. Olsa yazılırdı" dedi. - İZMİR