Cinayete Kurban Giden Vatan Şaşmaz Son Yolculuğuna Uğurlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Cinayete Kurban Giden Vatan Şaşmaz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Haberler.com - Haberler | Güncel

Beşiktaş'ta otel odasında eski sevgilisi tarafından öldürülen Vatan Şaşmaz, son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede Şaşmaz'ın acılı annesi güçlükle ayakta durabildi.

Pazar gecesi Beşiktaş'taki 5 yıldızlı bir otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından vurularak öldürülen sunucu Vatan Şaşmaz, son yolculuğuna uğurlandı.

CENAZE KARACAAHMET'TEN ALINDI

İstanbul'da Beşiktaş'taki Conrad Otel'de eski manken Filiz Aker tarafından 4 kurşunla sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz'ın cenazesi yakınları tarafından Karacaahmet Gasilhanesi'nden alınarak cenaze namazının kılınacağı camiye doğru yola çıkarıldı.

Şaşmaz'ın Karacaahmet Gasilhaesi'ndeki cenazesi saat 12.00 sıralarında yakınları tarafından cenaze aracı ile alındı.

NAMAZI KILINDI, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şaşmaz'ın cenazesi namazın kılınacağı Güzeltepe Birlik Camii'ne götürüldü.


Şaşmaz'ın cenazesi öğle namazını müteakiben Güzeltepe Birlik Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Çengelköy Mezarlığı'na defnedildi.


ACILI ANNE GÜÇLÜKLE AYAKTA DURABİLDİ

Oğlunun öldüğünü cinayetin işlendiği günden yaklaşık 12 saat sonra öğrenen Vatan Şaşmaz'ın annesi Safiye Saydam, cenazesini beklerken güçlükle ayakta durabildi.


MELİKE ÖCALAN DA ORADA

Vatan Şaşmaz'ın yıllarca birlikte program sunduğu Melike Öcalan da cenazeye gelenler arasında...

"BEBEĞİN CİNSİYETİ ERKEKTİ"

Melike Öcalan, cenaze töreninde yakın arkadaşı Vatan Şaşmaz'la ilgili konuştu. 37 yaşındaki sunucu ve oyuncu "Çok çalışkan, ailesine bağlıydı. Eşini çok sevdiğini biliyorum. Son dönemlerde yaptığımız konuşmalara göre bebek istediğini biliyorum. Doğru ve iyi bir evliliği vardı. Bebeğinin cinsiyeti erkekti. Bu konuşmayı yapmak benim için çok zor. Bir otel odasında her şey göründüğü gibi olmayabilir. Bu insan tanınmış biri. Eşini, ailesini ve doğacak bebeğini korumak için tabii ki ortada bir yerde görüşemez. Mutlaka iyi niyetiyle, korumak için gitmiştir. Tüm Türkiye'nin başısağolsun" ifadelerini kullandı.


ACILI EŞ VE ANNE EL ELE

Vatan Şaşmaz'ın hamile olan eşi Yasemin Şaşmaz da camiye geldi. Oldukça bitkin olan Yasemin Şaşmaz'ın kayınvalidesi Safiye Şaşmaz ile el ele tutuşarak töreni beklediği görüldü.


CAMİ AVLUSUNDA BAYGINLIK GEÇİRDİ

Cenaze namazı için Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ, Ferdi Akarnur, Yusuf Adalı, Metin Uca, Melike Öcalan, Yaşar Alptekin, Saruhan Ünel ve Tuğba Özay başta olmak üzere çok sayıda ünlü isim ve sevenleri camiye akın etti. Cenaze namazı öncesi bir kişi, cami avlusunda baygınlık geçirdi. Bir anda yere düşen kişiye, ilk müdahale cenazeye katılan vatandaşlar tarafından yapıldı.


"BU NASIL BİR ŞEY AKLIMIZ HAYALİMİZ ALMADI, HALA ŞOKTAYIM"

10 yıldır beraber çalıştıklarını belirten Ferdi Akarnur, "Lafın bittiği yer. Ne diyeyim ki. Candan sevdiğimiz, güler yüzlü, saygılı, efendi biriydi. Bu güne kadar biz 10 yıldır çalışıyoruz, hiç kimseyi kırmamış bir insan. Ağzından bugüne kadar kötü bir laf duymadık. Bu nasıl bir şey aklımız hayalimiz almadı. Ben diziyi izlerken aldım haberi. Seti aradım onlarında haberi yok. Hala şoktayım " diye konuştu.


"DENİLECEK BİR ŞEY YOK SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ"

Vatan Şaşmaz'ın cenaze törenine katılan set arkadaşı Pınar Altuğ, "Söyleyecek bir şey kalmadı maalesef. En son sette beraberdik. Vatan benim çok eski arkadaşım. Çocuklar Duymasın'dan önce mankenlik zamanlarından. Denilecek bir şey yok sözün bittiği yerdeyiz" diye konuştu.


"ÇOK ÜZGÜNÜZ HEPİMİZ ŞOK OLDUK"

Tamer Karadağlı ise "Çok üzgünüz hepimiz şok olduk. Büyük bir kayıp çok sevdiğimiz bir kardeşimiz arkadaşımızdı. Ailesine yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" şeklinde konuştu.


"VATAN, SAPKIN BİR İNSANIN KURBANI OLDU"

Vatan Şaşmaz'ı sapkın birinin kurban ettiğini dile getiren eski manken Tuğba Özay, "Çok üzgünüm, hepimiz çok sarsıldık. 3 gün öncesinde beraberdik. Eskileri yad ettik, baba olmak istediğini söyledi. Bana da dedi ki 'Tuğba 43 yaşındayım 60 yaşıma geldiğimde çocuğum ergen olacak, sen de elini çabuk tut' dedi. Vatan bu camiada değerleriyle yaşayan, yozlaşmamış, dejenere olmamış, saygın çok değerli bir insandı. Benim kanıma dokunuyor kardeşimin arkasından aslı astarı olmayan acımasızca sözler. Vatan öyle bir insan değil, Filiz Aker'in yeğeni Dora açıklama yaptı. Vatan sapkın bir insanın kurbanı oldu, başka hiçbir açıklaması yok" dedi.


"NE DİYECEĞİMİ BİLEMİYORUM"

İzzet Yıldızhan, "Gerçekten çok üzücü bir olay. İkisi de insan, keşke olmasaydı. Ne yaşadıklarını bilmiyoruz tabi, geçmişle ilgili aralarında bir ilişki olduğu. O gün odaya ne için gittiği. Cinsi bir münasebet olmadığı kesinlikle açık zaten sadece bir görüşmeye gidilmiş. Herhalde bu bir nezaket görüşmesiydi. Ben baktım, hanımefendi beşinci ayda kendi sitesinde bir yazı yazmış. Yani 27 Ağustosta birlikte öleceklerini yazmış. Benim çok samimi arkadaşımdı ne diyeceğimi bilemiyorum" dedi.

Cenaze töreninden kareler;

Cinayete Kurban Giden Vatan Şaşmaz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Cinayete Kurban Giden Vatan Şaşmaz Son Yolculuğuna Uğurlandı
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
500