Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı

Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı

Sivas Altınyayla ilçesi Deliilyas Beldesi Belediye Başkanı, ellerindeki tek çim biçme makinesi bozulunca kolları sıvadı ve eline tırpanı aldı. Başkan Mehmet Tek, tırpanla kaldırımdaki yabani otları biçti.

14.07.2020 10:32 | Son Güncelleme: 14.07.2020 11:56

Sivas'ın Altınyayla ilçesi Deliilyas beldesi Belediye Başkanı Mehmet Tek, belediyenin çim biçme makinesi bozulunca çareyi geleneksel yöntemde buldu. Belediye bütçesinin kısık olması ve yeni bir çim biçme makinesi alamaması nedeniyle Başkan Tek, kolları sıvadı. Personel yetersizliğinin de bulunduğu belediyede Başkan Tek, eline aldığı tırpanla yol kenarlarında ki yabani otlar ile belediyeye ait tarlada yetişen yoncaları kendi imkanlarıyla biçiyor.

"BOŞ KALDIKÇA HEM YONCAMIZI HEM ÇİMLERİMİZİ BİÇİYORUZ"

Belediye Başkanı Mehmet Tek, çim biçme makinesinin bozuk olduğunu belirterek, "Çevre ve yol kenarlarında ki otları da biçiyorduk. Bizim çim biçme makinemiz bozuk olduğu için personelin her biri de bir yerde. İş bize düştü. Bizde gücümüzün yettiğince boş kaldıkça gelip hem yoncamızı biçiyoruz hem çimleri biçiyoruz. Yeri geliyor sulamaya gidiyoruz. Böylece belediyenin işlerini geri koymamak kaydıyla hem fiziki olarak hem düşünce belediyemize katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda Belediye Başkanlığı yapmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı

"KASAMIZDA MAKİNE ALACAK PARA YOKTUR"

Kolaları sıvayan Başkan Tek, kimi zaman ot kim zaman ise yonca biçtiğini dile getirerek, "Bu saatlerde herkes işinin başında. Tarlasında, bahçesinde, bağında. Herkes bir şeyler ile uğraşıyor. Biz de Belediyenin personeli yetersiz olduğu için yeri geliyor ot biçiyoruz, yeri geliyor yonca biçiyoruz, yeri geliyor bekçilik yapıyoruz. Bu şekilde Belediyemize katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Durumumuz vahim. Kasamızda makine alacak para yoktur. Hiçbir şey alternatifsiz değildir. Teknolojisi herkes kullanmak faydalanmak ister. Bizler de kullanamadığımız için imkanlarımız yetersiz olduğu için rabbimin verdiği fiziği hiç çekinmeden tereddüt etmeden tarlada tapanda kullanmaya çalışıyoruz." dedi.

Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı
Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı
Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı

Kaynak: İHA

Haber Yorumları (15)
TIRCI OSMAN: bi insan ilk önce bildiği yaptığı şeyi tercih eder, o da öyle yapmış
ALİ KARA: şovu bırakın artık hizmet etmek için biraz kafanızı çalıştırın bu nedir böyle komik olmayın artık
MARAŞLI: belde belediyelerinin işlevini yitirdiğinin en net göstergesi 6360 sayılı yasanın genişletilerek tüm belde belediyelerinin kapatılarık yetkilerinin ilçe belediyelerine devredilmesi vatandaşın hizmete ulaşması ve kaynak israfının önlenmesi adına gereklilik halene gelmiştir.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.7.2020 21:29:07. #1.14#
title