Ataşehir'in Eski CHP'li Belediye Başkanı İlgezdi'ye 'Nikah Kıyma' Soruşturması Açıldı

Ataşehir'in Eski CHP'li Belediye Başkanı İlgezdi'ye 'Nikah Kıyma' Soruşturması Açıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir'in eski CHP'li Belediye Başkanı Battal İlgezdi için görevli olmadan nikah kıydığı gerekçesiyle yeni bir soruşturma açıldı.

23.10.2018 23:49 | Son Güncelleme: 24.10.2018 07:55

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan İstanbul Ataşehir'in eski CHP'li belediye başkanı Battal İlgezdi için görevli olmadan nikah kıydığı gerekçesiyle yeni bir soruşturma açıldı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMIŞTI

Ataşehir Belediye Başkanlığı'ndan görevini kötüye kullandığı ve ihaleye fesat karıştırdığı iddialarıyla uzaklaştırılan Battal İlgezdi hakkında İçişleri Bakanlığı, görevli olmadığı halde CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay'ın düğününde nikah memuru cübbesi giyip, nikah kıydığı gerekçesiyle yeni bir soruşturma başlattı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Engin Altay

GÖREVLİ OLMAMASINA RAĞMEN NİKAH KIYMIŞ

"Bazı basın yayın organlarında, Ataşehir eski Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin nikah kıydığına dair haberler yer almıştır. Halihazırda Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmış olması sebebiyle yetkisi olmadan nikah memuru cübbesi giyerek nikah kıyan Battal İlgezdi hakkında İçişleri Bakanlığınca soruşturma başlatılmıştır."

Battal İlgezdi
Ataşehir'in Eski CHP'li Belediye Başkanı İlgezdi'ye 'Nikah Kıyma' Soruşturması Açıldı

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: Ataşehir'in Eski CHP'li Belediye Başkanı İlgezdi'ye 'Nikah Kıyma' Soruşturması Açıldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.6.2020 22:00:25. #1.15#
title