CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı, Konya'da Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı, Konya'da Açıklaması

AA - Haberler | Yerel
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı, Konya'da Açıklaması

Perihan Sarı, "Kendi adına 'adalet' ifadesini yakıştıran bir parti, adına hiç yakışmayacak şekilde, en adaletsiz uygulamalar yapıyor" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, "Kendi adına 'adalet' ifadesini yakıştıran bir parti, adına hiç yakışmayacak şekilde, en adaletsiz uygulamalarla ancak yandaşlarına ve aile efradına kaynak aktaran, rant sağlayan bir yapıya dönüştü" dedi.

Seydişehir ilçesine gelen Sarı, partisinin ilçe teşkilatını ziyaret etti. Burada partililerle bir araya gelen Sarı, Seydişehir Alüminyum Tesisleri'nin özelleştirilmesini eleştirdi.

Bu tesislerin özelleştirilmesinin, milli varlıkların AK Parti yandaşlarına peşkeş çekilmesinin bir örneği olduğunu savunan Sarı, "Özelleştirmelerin, adaletsizliği ve hukuksuzluğu yarattığını, yaşananların yanlarına kar kalmayacağını biliyorum. CHP iktidarında bütün bunların hesabı sorulacak, bedeli ödetilecektir. Bu özelleştirme kararları alanlardan Yüce Divan'da hesap sorulacaktır" dedi.

Sarı, Türkiye'nin son 20 yılda zenginleştiğini ancak bu zenginleşmenin adaletsiz bir şekilde gerçekleştiğini ileri sürerek, şunları kaydetti:

"Kendi adına 'adalet' ifadesini yakıştıran bir parti, adına hiç yakışmayacak şekilde, en adaletsiz uygulamalarla ancak yandaşlarına ve aile efradına kaynak aktaran, rant sağlayan bir yapıya dönüştü. Bu, Türkiye Cumhuriyeti'nin layık olduğu bir hükumet değil, bu ülkede yaşayan halka da layık olan bir hükümet değil. O yüzden AKP'den, AKP iktidarından bir an önce kurtulmamız gerekiyor. Recep Tayyip Erdoğan'dan kurtulmak gerekiyor. Bu ülkenin Recep Tayyip Erdoğan'dan bir an önce kurtulması gerekiyor ki; yaratılan zenginlik de refah da adil bir biçimde paylaştırılabilsin."

Dış politika ve komşularla ilişkiler anlamında da sorunlar yaşandığını iddia eden Perihan Sarı, AK Parti'nin, Türkiye Cumhuriyeti'nın varlık nedenini ortadan kaldıracak bir politika yürüterek, ülkeyi dünyada da itibarsızlaşan ülke haline dönüştürdüğünü savundu.

Sarı, yasama, yürütme ve yargı erklerinin tüm alanlarına tecavüz eden bir yönetim anlayışının ülkeye yerleştirilmeye çalışıldığını ileri sürerek, "Bugün, yasama, yürütme ve yargı erkinin iç içe geçtiği, Başbakanın 'yasama, yürütme zaten bizde' diyerek demokrasi anlayışını ortaya koyduğu bir durum yaşıyoruz. Bunun aşılması gerekiyor. Ülkemizde yeniden hukuku üstün kılmak, yasama ve yürütmenin kendi alanında etkinlik yürüteceği yapıya demokrasimizi kavuşturmamız gerekiyor" diye konuştu.

Toplantıya, İlçe Başkanı Namık Özden, CHP'nin Seydişehir Belediye Başkan adayı Muzaffer Özdemir ve partililer katıldı.

Daha sonra Çelik-İş Sendikası Seydişehir Şube Başkanı Muharrem Oğuz'u makamında ziyaret eden Sarı, burada sendika üyeleriyle görüştü.

Sarı, ardından, Ortakaraören beldesinde seçim çalışmalarına katıldı.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım