CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı Diyarbakır'da - Haberler
Haberi Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı Diyarbakır'da

Temsilci - Haberler | Güncel
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı Diyarbakır'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, yerel seçim çalışması çerçevesinde Diyarbakır'a gitti.

Seçim çalışması çerçevesinde Diyarbakır ve ilçelerini ziyarete gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı parti il binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, ay sonunda yapılacak yerel seçimlerin önemine vurgu yaparak, bu seçimin birden fazla etkisinin olacağını söyledi.


Hükümetin çözüm süreci olarak başlattığı her sürecin yeni bir çözümsüzlük aşamasıyla tıkandığını savunan Sarı, şöyle konuştu.

"AKP'nin samimi olmadığı, sorunu çözme doğrultusunda çaba harcamadığı ama kendi iktidarını güçlendirmek doğrultusunda her konuda olduğu gibi Kürt sorununu da istismar ettiği artık açık bir biçimde ortaya çıkmıştır. AKP'nin bugün maskesi düştü. Erdoğan'ın kişisel hesaplarının geldiği noktada Kürt sorununda umursamadığı, umursadığı tek şeyin biriktirdiği dolar ve avrolar olduğu anlaşılıyor. Barışın ciddi bir iş ve halkın ihtiyacı olduğunu, kararlılık ve inançla gerçekleştiğini kaydeden Sarı, CHP olarak barışı, konjonktür gerektirdiği için değil, inandıkları, halkın ve ülkenin gereksinimi olduğu için savunuyoruz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin olarak yaptığı açıklamada ise "Hiç hak etmediği ölümü yaşaması insanlarda doğal bir tepki yarattı. Bir anne ve kadın olarak Berkin Elvan'ın ölümünden büyük üzüntü duydum. Ölüm ona hiç yakışmadı, bu ülkeden ve bu dünyadan bir ömür alacaklı gitti" ifadesini kullandı.

Açıklamanın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, CHP Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Ay Seçim otobüsüyle gezintiye çıkarak halkı selamladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı Diyarbakır'da

Temsilci - Son Dakika Haberleri