Çalkaya Cinayetlerine 33 Yıl Hapis İstemi - Haberler
Haberi Paylaş

Çalkaya Cinayetlerine 33 Yıl Hapis İstemi

Çalkaya Cinayetlerine 33 Yıl Hapis İstemi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Tepebaşı ilçesine bağlı Çalkara mahallesinde Serkan Dilsiz ve Recep Güler’in öldürülmesi ile ilgili davanın duruşmasına devam edildi.

Tepebaşı ilçesine bağlı Çalkara mahallesinde Serkan Dilsiz ve Recep Güler'in öldürülmesi ile ilgili davanın duruşmasına devam edildi.

Meydana gelen olayda; köyün kullanılmayan okulunun lojmanında ailesi ile birlikte yaşayan Veysel M., iddiaya göre Serkan Dilsiz ve Recep Güler tarafından evin önünde bulunan 26 EF 604 plakalı otomobiline zarar verildiğini fark edince av tüfeği ile şahıslara ateş açmış, yaralanan iki kişi, yaklaşık 700 metre yürüyerek köyün imamından yardım istemişti. Köyde bulunan bir vatandaş yaralı şahısları aracıyla hastaneye götürmek isterken, ihbar üzerine bölgeye gelen 112 Acil Servis ekipleri, Serkan Dilsiz'i Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne sevk etmiş, Recep Güler ise tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Olay sonrasında ise Veysel M. jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz sanık Veysel M.'nin yargılanmasına devam edildi. Duruşmada tutuksuz sanık Veysel M. ile mağdur ve sanık yakınlarının yanı sıra avukatlar da hazır bulundu. Duruşmada savcı, sanık hakkında mütalaa verdi. Savcı, iki kişiyi öldürdüğü ileri sürülen sanık Veysel M.'nin 33 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Mahkeme heyeti karar verilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. - ESKİŞEHİR

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Recep Güler, Eskişehir, Tepebaşı, Çalkaya, Politika, Güncel, Haber

title