Bursa'da Bar Cinayeti Kameralarda

Bursa'da Bar Cinayeti Kameralarda

Bursa'da barda, Mehmet Onat'ın (39) ölümü arkadaşı Ahmet Işık'ın (55) yaralandığı silahlı kavga güvenlik kameralarına yansıdı.

Bursa'da barda, Mehmet Onat'ın (39) ölümü arkadaşı Ahmet Işık'ın (55) yaralandığı silahlı kavga güvenlik kameralarına yansıdı. Öte yandan olay sonrası kaçarak kayıplara karışan katil zanlısı ve 3 arkadaşı, polis ekipleri tarafından yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerindeki bir barda eğlenen iki grup arasında 'yan bakma' iddiasıyla kavga çıktı. Karşılıklı küfürleşen iki grup birbirine girdi. Silahların konuştuğu kavgada, beyaz eşya dükkanı sahibi 4 çocuk babası Mehmet Onat hayatını kaybederken, her iki ayağından vurulan tekstilci arkadaşı Ahmet Işık yaralandı. Olaydan sonra harekete geçen Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayda silahı kullandığı belirlenen Serkan U. (28) ile kavgaya karışan A.G. (24),O.G. (24) ve B.G'yi (18) gözaltına aldı.

BAR CİNAYETİ KAMERALARDA

Barda yaşanan silahlı kavganın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. İş yerine ait olan güvenlik kamera görüntülerinde Serkan U'nun, barda sahne önündeki masada sandalyede arkadaşları ile birlikte oturan Mehmet Onat'ın yanına gelip, kulağına bir şey söylediği, daha sonra ayağa kalkan Serkan U. ve yanında bulunan arkadaşlarıyla yumruklaştığı, barın arka kısmına geçen Serkan U'nun silahını doldurup ateş ettiği görülüyor. Suç aleti tabanca ile birlikte yakalanan Serkan U. polise verdiği ilk ifadesinde olayı kendisinin gerçekleştirdiğini ve ateş ettiği kişileri tanımadığını, bir anlık küfürleşme sonrası olayın yaşandığını belirtti. Gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevkedildi.