Haberler

Burs alma ve vermede sanal hizmet dönemi başlıyor

Burs alma ve vermede sanal hizmet dönemi başlıyorİSTANBUL - Öğrencilerin zorladığı konulardan biri olan burs bulmak, artık sanal ortama taşındı.

Burs alma ve vermede sanal hizmet dönemi başlıyor

İSTANBUL - Öğrencilerin zorladığı konulardan biri olan burs bulmak, artık sanal ortama taşındı. Geliştirilen platform ile birlikte öğrenciler ihtiyaçları olan bursa, burs verenler de öğrencilere sanal ortamda ulaşabilecek.

Teknolojiyi kullanarak burs arayan ile burs verenler için kapsamlı ve güvenli bir açılım sunan bursverenler.org platformu, İstanbul'da bir otelde gerçekleştirilen bir toplantıda Türkiye'nin önde gelen sivil topluk kuruluşu yetkililerine tanıtıldı. Bu platformda tek bir noktadan burs arayan on binlerce gence ulaşabilen burs verenler, aradıkları kriterlere göre seçim yapıp kendi listelerini oluşturabiliyor. Burs başvurusu yapan gençlerin doldurdukları ve kişisel veri güvenliği garanti altına alınan formlar, bireysel etkilerden bağımsız olarak tamamen objektif bir şekilde sistemin kendi algoritması içinde puanlanıyor. Buna göre bursa en çok ihtiyaç duyan genci hızlıca tespit etmek mümkün hale geliyor. Ayrıca platformun kendi adına burs açma özelliği de bulunuyor.

"Bu program çocukları daha net ve daha objektif olarak seçmemizi sağlıyor"

Platformun geliştirilmesinde rol alan Haluk Kula, "Burs alma ve verme konusun da son zamanlarda talep çok fazla artmış olduğu için, bir çözüm üretmeye çalıştık bu çözümde ise web sitemizi kurduk. Bu aslında bir platform bu platformun arkasında iki ya da üç tane ayrı program çalışıyor. Bu program çocukları daha net ve daha objektif olarak seçmemizi sağlıyor. Çocuklarımızın 120 kritere göre değerlendirilme şansı var. Diğer vakıflarında bu sistemi kullanması için, sistemi onlara da açtık. Diğer vakıflar bu sistemi kurarak kendi çocuklarını seçebilirler, kendi kriterlerini değerlendirebilirler. Ayrıca bu sistem üzerinden banka entegresi ile kendi bağış kanalları dışında ekstradan kendi vakıflarına bağış alabilirler" şeklinde konuştu.

"Bazı kriterimiz var"

Konuşmasına devam eden Kula, bunun şirketler açısından da ticari olmayan önemli bir tarafı bulunduğunu kaydederek, "Bir kişinin şehidi olabilir, şehidin ismi yaşatmak isteyebilir, ailesinin ismini yaşatmak isteyebilir, kendi adına burs açabilir gibi sistemin özellikleri var. Burada kriterimiz var. 10 çocuktan az çocuklara burs verenlere çocukların datalarını korumak açısından bu imkanı tanımıyoruz. Bu sisteme ihtiyaç duymamızın sebebi çocukları daha objektif kriterlere göre değerlendirebilmek çünkü birçok bilgi var. Baktığımız zaman bir çocuğun TC. numarasını bilmek veya ismini bilmek bir kriter değildir. Ama o çocuğun başarı durumunu bilmek, o çocuğunu aile yapısını bilmek, o çocuğun ekonomik yapısını ve gelecekten beklentilerini bilmek gerekir. Kriter bilgisi bunu değerlendirmek için değerli bir bilgi haline geliyor. Bütün bu bilgileri bir araya getirdiğinizde bunları objektif değerlendirmek için böyle bir sisteme ihtiyaç duyduk. Bu sistemi başlatırken de şöyle bir şey ile karşılaştık. Önce 11 tane Kariyer Yöneticisi 3 tane Psikolog 1 tane de Pedagog'u bir araya getirdik ve haftalarca üzerinde tartıştık neticede kariyer yöneticileri dediler ki neyi seçmek istedikleriniz bir exel kolonun sol kısmına yazın biz size bunu nasıl seçeceğinizi bir algoritma olarak anlattılar. Bu sistem tamamen algoritma üzerine kurulmuş bir sistemdir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İstanbul Türkiye Kula Haberler

Bakmadan Geçme

Manchester City Real Madrid maçını şifresiz veren kanallar! Manchester City Real Madrid maçı nereden izlenir, hangi kanal veriyor? Manchester City-Real Madrid maçı CANLI izle! 16 Nisan M.City-Real Madrid Şampiyonlar Ligi maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (M.CİTY-REAL MADRİD) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 17 Nisan EXXEN spor canlı izle! TFF Başkan adayları kim? 2024 TFF başkan adayları? Erdal Alkış kimdir? Erdal Alkış hangi takımlı? Partilerin milletvekili sayısı 2024! (GÜNCEL) Hangi partinin kaç milletvekili var? SimSimi nedir? Simsimi tehlikeli mi? 17-18 Nisan GÜNCEL Akaryakıt Fiyatları! Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 17-18 Nisan hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 17-18 Nisan 2024 Konya su kesintisi listesi! Ruhi Çenet'in YouTube kanalı tekrar çalındı mı, hacklendi mi? 19 Nisan Tarihte Bugün ne odu? 19 Nisan'da ne oldu? 19 Nisan ne günü? 19 Nisan'da doğan ünlüler! Tarihte bugün ne oldu? 17 Nisan tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 17 Nisan'da yaşananlar! Chicago Bulls Atlanta Hawks NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 18 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Chicago Bulls Atlanta Ha BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 17-18 Nisan 2024 Bursa su kesintisi listesi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title