Burhaniye'de Başakçı Hırsızlar Zeytin Tarlalarına Dadandı

Burhaniye'de Başakçı Hırsızlar Zeytin Tarlalarına Dadandı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Burhaniye'de Başakçı Hırsızlar Zeytin Tarlalarına Dadandı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, zeytin hasadının sonuna gelinirken, zeytinliklere dadanan başakçılar da bıktırdı.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, zeytin hasadının sonuna gelinirken, zeytinliklere dadanan başakçılar da bıktırdı. Kırtık ve Subeylidere mahallelerinde hasadın devam ettiğini bildiren kır bekçileri, başakçı adı altında hırsızlık yapanların bulunduğunu söylediler.

Kuyumcu yolu kenarında nöbet tutan kır bekçileri Ali Efe, M.Ali Akgün, Adem Gelir ve Ramazan Şen, başakçılarla mücadelede kararlı olduklarını söylediler. Çiftçinin ürününü korumak için yoğun bir çalışma yaptıklarını anlatan Bekçi Ali Efe, "Zeytin hasadı henüz bitmedi. Ancak, zeytinlikler başakçıdan geçilmiyor. Bizde hırsızlık olaylarına karşı nöbet tutuyoruz. Çiftçinin ürününü korumak için canla başla çalışıyoruz" dedi. Öte yandan nöbet tutan bekçileri ziyaret eden MHP İlçe Başkanı Ömer Taşdelen, başarılı hizmetleri nedeniyle teşekkür etti. Başakçılardan şikayetlerin artığını anlatan Taşdelen, bu konuda bekçilerin önemli görevler yaptıklarını söyledi. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title