Budizm Haberleri

Budizm haber, Budizm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Budizm - 22.09.2021
Sri Lanka'da cezaevi bakanına mahkumları tehdit ettiği iddiasıyla soruşturma açıldı
Sri Lanka'daki iç savaş Sri Lanka'da Tamil grupları, 1970'lerin başında Budizm'in resmi din ilan edilmesi ve Tamillerin karşılaştıkları ayrımcılıkla mücadele için örgütlenme yoluna giderek, TamilKaplanları'nı kurmuş ve bağımsız bir devlet talebiyle silahlı mücadele başlatmıştı.
Budizm - 21.07.2021
Son dakika haber | Myanmar'da askeri yönetim Kovid-19'a karşı halkı Budist duası okumaya çağırdı
Askeri yönetime bağlı Din ve Kültür İşleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, halka Budizm inancında insanları kıtlık ve afetlere karşı koruduğuna inanılan "Ratana Sutta" duasını her gün evlerinde okumaları tavsiye edildi.
Budizm - 04.04.2021
Haftanın tarihine bakış
8 Nisan MÖ 563 - Budizm'in kurucusu Gautama Buddha doğdu.
Budizm - 23.03.2021
Son dakika haberleri | BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri, Sri Lanka'daki savaş suçlarını belgelemek için yetki aldı
Sri Lanka'daki iç savaş Sri Lanka'da Tamil grupları, 1970'lerin başında Budizm'in resmi din ilan edilmesi ve Tamillerin karşılaştıkları ayrımcılıkla mücadele için örgütlenme yoluna giderek Tamil Kaplanları'nı kurmuş ve bağımsız bir devlet talebiyle silahlı mücadele başlatmıştı.
Budizm - 06.03.2021
Myanmar'da gözaltına alınan bakana yolsuzluk suçlaması
Ko, ülkesinde Budizm harici dinlerin nüfusunun artmasını tehlike olarak gördüğünü ifade etmiş ve "Diğer dinlerin mensupları çoğunluk olursa Budistler tasfiye edilme tehlikesi yaşayabilir.
Budizm - 25.02.2021
BM'ye göre Sri Lanka'da iç savaşın mağdurları için adalet sağlanamadı
Sri Lanka'daki iç savaş Sri Lanka'da Tamil grupları, 1970'lerin başında Budizm'in resmi din ilan edilmesi ve Tamillerin karşılaştıkları ayrımcılıkla mücadele için örgütlenme yoluna giderek Tamil Kaplanları'nı kurmuş ve bağımsız bir devlet talebiyle silahlı mücadele başlatmıştı.
Budizm - 04.02.2021
Sri Lanka'da Tamiller gösteri yasağına rağmen protestolarını sürdürdü
"Ben bir Sinhala (etnik grup) ve Budist liderim. Bunu belirtmekte asla tereddüt etmeyeceğim." diye konuşan Rajapaksa, ülkeyi Budizm öğretilerine göre yönettiğini dile getirdi.
Budizm - 04.02.2021
Sri Lanka Devlet Başkanı Rajapaksa, 2019'daki saldırıların sorumlularının adaletten kaçamayacağını söyledi
"Ben bir Sinhala (etnik grup) ve Budist liderim. Bunu belirtmekte asla tereddüt etmeyeceğim." diye konuşan Rajapaksa, ülkeyi Budizm öğretilerine göre yönettiğini dile getirdi.
Budizm - 03.02.2021
Sri Lanka'da Tamiller, iç savaşta öldürülen siviller için gösteri düzenledi
- Sri Lanka'daki iç savaş Sri Lanka'da Tamil grupları, 1970'lerin başında Budizm'in resmi din ilan edilmesi ve Tamillerin karşılaştıkları ayrımcılıkla mücadele için örgütlenme yoluna giderek, Tamil Kaplanları'nı kurmuş ve bağımsız bir devlet talebiyle silahlı mücadele başlatmıştı.
Budizm - 10.01.2021
Arakanlı mültecilerin kaldığı kampta çatışma: 1 ölü, 10 yaralı
Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların (Rohingya) kaldığı Cox's Bazar mülteci kampında iki grup arasında çıkan çatışmada en az bir mültecinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin yaralandığı bildirildi.
Budizm - 10.01.2021
Birleşik Krallık Burma Kampanyasından Facebook'a "Myanmar ordusunun üye toplamasına engel ol" çağrısı
Birleşik Krallık Burma Kampanyası, Facebook'tan Myanmar ordusunun bu platformu üye toplamak için kullanmasına engel olmasını istedi.
Budizm - 05.01.2021
Fransa'da Hristiyan ve Yahudiler de ayrılıkçılıkla mücadele yasa tasarısı konusunda çekinceli
Fransa'da, hükümetin hazırladığı, önce "İslami ayrılıkçılıkla mücadele" olarak adlandırılan daha sonra "Cumhuriyet değerlerini güçlendiren prensipler" olarak değiştirilen yasa tasarısı konusunda, Hristiyanlık ve Yahudilik dinlerinin temsilcileri de çekinceli olduklarını bildirdi.
Budizm - 01.01.2021
Bangladeş Dışişleri Bakanı Momen, Arakanlıların Bhasan Char Adası'na zorla gönderilmediğini savundu
Bangladeş Dışişleri Bakanı Abul Kalam Abdul Momen, Arakanlı Müslüman mültecilerin Cox's Bazar bölgesindeki kamplardan, sel ve kasırgalara karşı savunmasız olduğu bilinen Bhasan Char Adası'na zorla gönderilmediğini savundu.
Budizm - 29.12.2020
Arakanlı Müslümanların ikinci grubu Bhasan Char Adası'na gönderildi
Bangladeş, uluslararası toplumun tepkisine rağmen Arakanlı Müslüman mültecilerin ikinci grubunu Bhasan Char Adası'na gönderdi.
Budizm - 28.12.2020
Çin'den ABD yönetiminin imzaladığı Tibet yasasına "kesinlikle karşı çıkıyoruz" mesajı
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD yönetiminin imzaladığı Tibet yasasına ilişkin "Tibet'in, Çin'in içişleri olduğunu ve herhangi bir dış müdahaleye müsamaha göstermeyeceklerini" bildirdi.
Budizm - 28.12.2020
Bangladeş 700 ila 1000 Arakanlı Müslümanı daha Bhasar Char adasına yerleştirecek
Bangladeş, uluslararası toplumun tepkisine rağmen Arakanlı Müslüman mültecileri Bhasan Char adasına yerleştirmeye devam ediyor.
Budizm - 21.12.2020
Son dakika! Sri Lanka'nın eski Cumhurbaşkanı Chandrika, Kovid-19'dan ölenlerin cesetlerinin yakılmasını kınadı Açıklaması
Son dakika haberi: KUALA Sri Lanka'nın eski Cumhurbaşkanı Chandrika Bandaranaike Kumaratunga, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin cesetlerinin din hassasiyeti gözetilmeden zorla krematoryumlarda yakılmasına tepki gösterdi.
Budizm - 15.12.2020
Son dakika! Japonya'da 2020'nin ruh halini yansıtan karakter "mitsu" oldu
Son dakika haberleri: Japonya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede sıkça kullanılan ve yoğun, yakın anlamlarına gelen "mitsu", "2020 yılının sosyal ruh halini yansıtan karakter" seçildi.
Budizm - 10.12.2020
BM'den Arakanlı Müslüman mültecilerin Bhasan Char Adası'na yerleştirilmesine tepki
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Tom Andrews, 1642 Arakanlı Müslümanın Bhasan Char Adası'na "bağımsız bir BM değerlendirmesi" olmadan yerleştirildiği yönündeki haberlerden endişe duyduğunu bildirdi.
Budizm - 10.12.2020
ABD, Arakanlı Müslüman mültecilerin Bhasan Char Adası'na yerleştirilmesinden endişeli
ABD yönetimi, Bangladeş'in Arakanlı Müslümanları (Rohingya) Bengal Körfezi açıklarındaki Bhasan Char Adası'na yerleştirmeye başlamasından endişeli olduklarını belirterek, ülkeyi "mültecilerin insan haklarına saygı duymaya" davet etti.
Budizm - 10.12.2020
Bangladeş'teki Arakanlı Müslümanlar akut akıl sağlığı kriziyle karşı karşıya
Bangladeş'te Myanmar'dan kaçan Arakanlı Müslüman mülteciler depresyon ve kaygı bozukluğu yaşıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Budizm Haberleri | Budizm Haber - Haberler - Budizm haberleri, son dakika budizm haber ve gelişmeleri burada. Sri Lanka'da cezaevi bakanına mahkumları tehdit ettiği iddiasıyla soruşturma açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 21:56:27. #1.14#

title