Bremen Mızıkacıları Mersin'de

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Bremen Mızıkacıları Mersin'de

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Grimm kardeşlerin ünlü çocuk masalından aynı adla sahneye uyarlanan 'Bremen Mızıkacıları'nı, Mersinli çocuklar için sahneleyecek.5 Ekim Cumartesi günü saat 15.00'de Mersin Kültür Merkezi'nde sahnelenecek olan...

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Grimm kardeşlerin ünlü çocuk masalından aynı adla sahneye uyarlanan 'Bremen Mızıkacıları'nı, Mersinli çocuklar için sahneleyecek.

5 Ekim Cumartesi günü saat 15.00'de Mersin Kültür Merkezi'nde sahnelenecek olan 'Bremen Mızıkacıları' adlı çocuk müzikalinin başlıca rollerini; Itır Gözde Tuyan, Erdem Özdemir, Ercüment Şirin, Orhan Güllüler, Başak Yıldız, Serin Saybaşılı, Levent Yetkin, Burcu Özdoğan ve Ünsal Öztekin paylaşıyor. Fatih Şanal'ın sahneye taşıdığı eserin dekor ve kostüm tasarımı Alev Tol, ışık tasarımı İbrahim Avcı ve koreografisi Tolga Ergen'e ait.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal, çocukların gerçek hayata hazırlanmasında ve eğitimlerinde masalların önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "Bu doğrultuda titiz bir çalışma sonucu önemli bir masal olan Bremen Mızıkacıları'nı Mersinli çocuklarımızla buluşturuyoruz. Öğretmenlerimizin yanı sıra tüm anne ve babalara çocuklarını bu eşsiz müzikal ile buluşturmalarını önemle tavsiye ediyoruz" dedi.

Her yaştan çocuklara hitap eden ve eşsiz bir çocuk müzikali olan Bremen Mızıkacıları, sahiplerinin evden kovduğu Düldül, Karabaş, Mırnav ve İbikli'nin Bremen'e müzisyen olmak için yola koyulması ve yolda başlarından geçen maceraları anlatıyor. - MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title