Bostaniçi Haberleri

Bostaniçi haber, Bostaniçi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bostaniçi 6.7.2020
"Bostaniçi Eğitim Köşkü" açılışa hazırlanıyor
Van'ın İpekyolu Belediyesi Bostaniçi mahallesinde kadınların, gençlerin ve öğrencilerin aktif şekilde kullanabileceği eğitim köşkü açılışa hazırlanıyor.
Bostaniçi 25.6.2020
Van'da canlı hayvan pazarı açıldı; pazarlıklar mesafeli
Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle uygulanan tedbirler kapsamında, Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 32 bin metrekare alanda bulunan, Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Bostaniçi Mahallesi'ndeki Canlı Hayvan Pazarı, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 21 Mart'ta geçici olarak kapatıldı.
Bostaniçi 22.6.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile HAÇİKO Derneği üyeleri, yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için harekete geçti. Başta sahipsiz sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvanları doğal yaşam ortamlarına geri kazandırmak ve yardıma muhtaç  olanların tedavilerini sağlamak amacıyla başlatılan çalışma kapsamında, Kent Park'taki sokak köpekleri, Bostaniçi Mahallesi'nde bulunan Sıhke Gölü'ne götürüldü.
Bostaniçi 15.6.2020
Van'da canlı hayvan pazarı yeniden açıldı
Van'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 21 Mart'ta kapatılan canlı hayvan pazarı yeniden faaliyete geçti. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İşletme İştirakler Dairesi Başkanlığına bağlı pazar, kontrollü sosyal hayata geçiş dönemi kapsamında, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla tekrar hizmet vermeye başladı. Bostaniçi Mahallesi'ndeki Canlı Hayvan Pazarı'na gelenler, ateşleri ölçülerek alana alındı.
Bostaniçi 11.6.2020
Van'da canlı hayvan pazarı yeniden açılacak
Normalleşme süreciyle bölgenin en büyük canlı hayvan pazarı olan Bostaniçi Mahallesi'ndeki Canlı Hayvan Pazarının içindeki demir korkuluklar yeni düzene göre ayarlandı.
Bostaniçi 25.5.2020
Van ve Hakkari'de şiddetli rüzgar çatıları uçurdu
Van ve Hakkari'de şiddetli rüzgar nedeniyle bazı ev ve kurumların çatıları uçtu, meyve ağaçları ve seralar zarar gördü. Van'da iki gündür etkisini sürdüren şiddetli rüzgar, Hacıbekir ve Bostaniçi mahallelerinde bazı evlerin çatılarını uçurdu.
Bostaniçi 11.5.2020
Van'da karantinaya alınan mahallede Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı 101'e yükseldi
Van'ın İpekyolu ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 7 gün önce karantinaya alınan mahallede taziyeye katılan 101 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı.
Bostaniçi 10.5.2020
Van'da bir mahalle daha karantinaya alındı
Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, vaka sayının 84'e yükseldiği İpekyolu ilçesine bağlı Ortanca Mahallesi'ndeki taziyeye katılan bir kişi ile bu kişinin temas ettiği toplam 2 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı, bunun üzerine bu kişilerin yaşadığı Özalp İlçesine bağlı Eğribelen Mahallesi'nin karantinaya alındığı belirtildi.Van genelindeki son durum bilgilerinin yer aldığı açıklamada, "Başkale ilçesi Esenyamaç, Albayrak, Örmetaş Mahallesi ve Poyrazalan mezrası, Gürpınar ilçesi Günbaşı, Umut Mahallesi ve Üzengi Mezrası, İpekyolu ilçesi Ortanca, Karakoç, Gövelek, Arıtoprak mahalleleri, Bostaniçi Mahallesi Ertuş Caddesi 1,2,3,4.
Bostaniçi 10.5.2020
Van'da bir mahalle Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı
Valilik açıklamasında kentteki karantina bölgeleri şöyle sıralandı: "Başkale ilçesi Esenyamaç, Albayrak, Örmetaş mahalleleri ve Poyrazalan mezrası, Gürpınar ilçesi Günbaşı, Umut mahalleleri ve Üzengi mezrası, İpekyolu ilçesi Ortanca, Karakoç, Gövelek, Arıtoprak mahalleleri, Bostaniçi Mahallesi Ertuş Caddesi 1, 2, 3 ve 4.
Bostaniçi 10.5.2020
Van'da bir mahalle karantinaya alındı
Van'daki karantina bölgelerinin son durumu ise şöyle açıklandı: "Başkale ilçesi Esenyamaç, Albayrak, Örmetaş mahalleleri ve Poyrazalan mezrası, Gürpınar ilçesi Günbaşı ve Umut mahalleleri ile Üzengi mezrası, İpekyolu ilçesi Ortanca, Karakoç, Gövelek ve Arıtoprak mahalleleri, Bostaniçi Mahallesi Ertuş Caddesi 1, 2, 3, 4.
Bostaniçi 8.5.2020
Van'da karantinadaki mahallede vaka sayısı arttı
ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTIRILDI Sağlık ekiplerinin yaptığı çalışmalarda Tekirdağ'dan gelen, Bostaniçi, Yenimahalle ve Ortanca mahallesinde oturan ve taziyeyi kuran Eraygen ailesinden 23, Arıtoprak, Bostaniçi ve Ortanca mahallesinde oturan Eralan ailesinden 7, İskele ve Ortanca mahallesinde oturan Acar ailesinden 9, Ortanca mahallesinde oturan Erçağlar ailesinden 1, Gürpınar ilçesi Umut mahallesinde oturan Sönmez ailesinden 1, Bostaniçi Mahallesinde oturan Gökçek ailesinden 1 ve Antalya'dan gelen Erdeğer ailesinden 1 kişide olmak üzere toplam 43 kişide koronavirüs tespit edildi.
Bostaniçi 7.5.2020
Van'da karantinaya alınan mahallede Kovid-19 vaka sayısı 43 oldu
Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Sağlık ekiplerinin yaptığı çalışmalarda Tekirdağ'dan gelen, Bostaniçi, Yenimahalle ve Ortanca mahallelerinde ikamet eden ve taziye çadırını kuran Eraygen ailesinden 23 kişide, Arıtoprak, Bostaniçi ve Ortanca mahallelerinde ikamet eden Eralan ailesinden 7 kişide, İskele ve Ortanca mahallelerinde ikamet eden Acar ailesinden 9 kişide, Ortanca Mahallesi'nde ikamet eden Erçağlar ailesinden 1 kişide, Gürpınar ilçesi Umut Mahallesi'nde ikamet eden Sönmez ailesinden 1 kişide, Bostaniçi Mahallesi'nde ikamet eden Gökçek ailesinden 1 kişide ve Antalya'dan gelen Erdeğer ailesinden 1 kişide olmak üzere toplam 43 kişide koronavirüs tespit edildi.
Bostaniçi 7.5.2020
Van'da karantinadaki mahallede vaka sayısı arttı
İpekyolu ilçesinin Ortanca Mahallesi'nde 6 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması sonrası mahalle karantinaya alındı. Sağlık ekiplerinin yaptığı çalışmalarda vaka sayısı 15'e yükseldiği belirlendi. Mahallede koronavirüs tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen Eraygen ailesi tarafından da Ortanca Mahallesi'ne taziye kuruldu. Eraygen ailesi mensupları ve taziye kurulmasına izin veren muhtar Mehmet Nuri Yönten hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı. Ardından muhtar Yönten görevden uzaklaştırıldı. Bunun üzerine Ortanca Mahallesi'ndeki taziyeye katılanların oturduğu Gövelek, Arıtoprak ve Karakoç mahallelerinde de karantina uygulanmaya başlandı. Taziye sonrası bölgeye yoğunlaşan sağlık ekipleri, taziyeye katılanlarla ilgili sağlık taraması yaptı.  ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTIRILDI Sağlık ekiplerinin yaptığı çalışmalarda Tekirdağ'dan gelen, Bostaniçi, Yenimahalle ve Ortanca mahallesinde oturan ve taziyeyi kuran Eraygen ailesinden 23, Arıtoprak, Bostaniçi ve Ortanca mahallesinde oturan Eralan ailesinden 7, İskele ve Ortanca mahallesinde oturan Acar ailesinden 9, Ortanca mahallesinde oturan Erçağlar ailesinden 1, Gürpınar ilçesi Umut mahallesinde oturan Sönmez ailesinden 1, Bostaniçi Mahallesinde oturan Gökçek ailesinden 1 ve Antalya'dan gelen Erdeğer ailesinden 1 kişide olmak üzere toplam 43 kişide koronavirüs tespit edildi.
Bostaniçi 7.5.2020
Taziye kurulan mahalledeki korona virüs vaka sayısı 43 oldu
Bunun üzerine Ortanca Mahallesi'ndeki taziyeye katılanların ikamet ettiği Gövelek, Arıtoprak ve Karakoç mahallelerinde de karantina uygulanmaya başlandı. Taziye sonrası bölgeye yoğunlaşan sağlık ekipleri, taziyeye katılanlarla ilgili sağlık taraması yaptı. Sağlık ekiplerinin yaptığı çalışmalarda Tekirdağ'dan gelen, Bostaniçi, Yenimahalle ve Ortanca mahallelerinde ikamet eden ve taziyeyi kuran Eraygen ailesinden 23 kişide; Arıtoprak, Bostaniçi ve Ortanca mahallesinde ikamet eden Eralan ailesinden 7 kişide, İskele ve Ortanca mahallelerinde ikamet eden Acar ailesinden 9 kişide, Ortanca Mahallesi'nde ikamet eden Erçağlar ailesinden 1 kişide, Gürpınar ilçesi Umut Mahallesi'nde ikamet eden Sönmez ailesinden 1 kişide, Bostaniçi Mahallesi'nde ikamet eden Gökçek ailesinden 1 kişide ve Antalya'dan gelen Erdeğer ailesinden 1 kişide olmak üzere toplam 43 kişide korona virüs tespit edildi.
Bostaniçi 4.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ -10
Van'da bir mahalle daha karantinaya alındı   VAN'ın Başkale ilçesinin Albayrak Mahallesi, bir ailede 6 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya alındı.  Başkale ilçesinin 340 hane, bin 440 nüfuslu Albayrak Mahallesi'nde yapılan çalışmalarda, bir ailede 6 kişinin koronavirüs testleri pozitif çıktı. Bunun üzerine sağlık ekipleri mahallede incelemelerini sürdürürken, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla mahalle karantinaya alınarak, giriş- çıkışlar yasaklandı. Van Valiliği, kentteki koronavirüs durumu ile ilgili son bilgileri de paylaştı.  Valilik, Başkale İlçesi Belliyurt, Ilıcak, Esenyamaç, Örmetaş Mahallesi ile Poyrazalan (Mezrası), Gürpınar ilçesi Günbaşı Mahallesi, Çaldıran ilçesi Salahane Mahallesi, İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi Ertuş Caddesi 1,2,3,4.
Bostaniçi 4.5.2020
Van'da bir mahalle daha karantinaya alındı
VAN'ın Başkale ilçesinin Albayrak Mahallesi, bir ailede 6 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya alındı.  Başkale ilçesinin 340 hane, bin 440 nüfuslu Albayrak Mahallesi'nde yapılan çalışmalarda, bir ailede 6 kişinin koronavirüs testleri pozitif çıktı. Bunun üzerine sağlık ekipleri mahallede incelemelerini sürdürürken, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla mahalle karantinaya alınarak, giriş- çıkışlar yasaklandı. Van Valiliği, kentteki koronavirüs durumu ile ilgili son bilgileri de paylaştı.  Valilik, Başkale İlçesi Belliyurt, Ilıcak, Esenyamaç, Örmetaş Mahallesi ile Poyrazalan (Mezrası), Gürpınar ilçesi Günbaşı Mahallesi, Çaldıran ilçesi Salahane Mahallesi, İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi Ertuş Caddesi 1,2,3,4.
Bostaniçi 4.5.2020
Van'da bir mahalle Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı
Valilik açıklamasında, kentteki karantina bölgeleri şöyle sıralandı: "Başkale ilçesi Belliyurt, Ilıcak, Esenyamaç, Örmetaş mahallesi ile Poyrazalan (mezrası), Gürpınar ilçesi Günbaşı mahallesi, Çaldıran ilçesi Salahane mahallesi, İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi Ertuş Caddesi 1, 2, 3 ve 4.
Bostaniçi 28.4.2020
Van'da bir mahalle Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı
Bu nedenle 316 hane 1316 nüfuslu mahallenin İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Mahalle muhtarı Ali Rıza Yığrap 'görevlilere yardım etmemek, görevi ihmal' suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında Çaldıran Kaymakamlığı tarafından görevden uzaklaştırılmıştır. İlimizde Başkale ilçesine bağlı Belliyurt, Ilıcak, Esenyamaç, Örmetaş mahalleleri, Gürpınar ilçemizin Günbaşı, Öveçli mahalleleri, Çaldıran ilçesi Salahane Mahallesi, İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi 1, 2, 3 ve 4.
Bostaniçi 28.4.2020
Çaldıran'da bir mahalle karantinaya alındı, muhtar görevden uzaklaştırıldı
Van Valiliği, yaptığı yazılı açıklamayla kentteki koronavirüs durumu ile ilgili son bilgileri de paylaştı. Valilik, Başkale İlçesi Belliyurt, Ilıcak, Esenyamaç, Örmetaş mahalleleri, Gürpınar İlçesinin Günbaşı, Öveçli mahalleleri, Çaldıran ilçesi Salahane Mahallesi, İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi 1,2,3,4.
Bostaniçi 26.4.2020
Van'in İpekyolu ilçesinde bir mahalle karantinaya alındı
İpekyolu ilçesine bağlı Yalım Erez Mahallesi 4. sokakta bulunan oturan S.K., evinde rahatsızlanınca, sağlık ekiplerine haber verildi. Kovid-19 belirtileri gösteren S.K.'nın yapılan testi pozitif çıkınca, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Kısa süre önce cezaevinden çıktığı öğrenilen A.K.'nın hastalık belirtileri göstermemesine rağmen eşi A.K.'nın da yapılan testi politif çıkınca hastaneye kaldırıldı. Bunun üzerine S.K.'nın oturduğu Bostaniçi Yalım Erez Mahallesinde yer alan 3 ve 4'üncü sokaklar ile Ertuş caddesi üzerinde bulunan 76 ev bugün itibariyle karatina altına alındı.
Bostaniçi 26.4.2020
Van'da 2 sokak Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı
Van'ın İpekyolu ilçesinde 2 sokak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Valilikten yapılan açıklamada, salgınla mücadele kapsamında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun yeni kararlar aldığı belirtildi. Patnos Ceza İnfaz Kurumundan 12 Nisan'da tahliye olarak Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Yalım Erez Mahallesi'ndeki evine gelen S.K'nin koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "S.K, testin pozitif çıkması üzerine 25 Nisan'da 112 ekiplerince hastaneye kaldırılmıştır. Eşi A.K'nin de bugün koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine hastaneye sevk edilmesinin ardından, S.K'nin ikameti ve çevresi olan Bostaniçi Yalım Erez Mahallesi 3.
Bostaniçi 26.4.2020
Tahliye olduktan sonra testi pozitif çıkınca mahallenin bir kısmı karantinaya alındı
Van Valiliğinden yapılan açıklamada, "Ağrı'nın Patnos ilçesindeki ceza infaz kurumundan 12 Nisan 2020 tarihinde tahliye olup ilimiz İpekyolu ilçesi Yalım Erez Mahallesi 4. Sokaktaki ikametine gelen S.K., korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine 25 Nisan 2020 tarihinde 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. S.K.'nın eşi A.K.'nın da bugün (26.04.2020) korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine hastaneye sevk edilmesinin ardından, S.K.'nın ikameti ve çevresi olan Bostaniçi Yalım Erez Mahallesi 3 ve 4.
Bostaniçi 22.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Dünyada yayılan koronavirüsün Türkiye'de de görülmesinin ardından alınan tedbirler kapsamında, 34 bin metrekare alanda bulunan ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyüğü olan, Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Bostaniçi Mahallesi'ndeki Canlı Hayvan Pazarı da dün geçici süreyle kapatıldı.
Şu an buradasınız: Bostaniçi Haberleri | Bostaniçi Haber - Haberler - Bostaniçi haberleri, son dakika bostaniçi haber ve gelişmeleri burada. Van'da kurban kesimi randevu ile olacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14.7.2020 07:55:04. #1.14#
title