Bolu Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Bolu Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Bolu Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika
Haberler.com - Haberler | Güncel

Türkiye, 31 Kasım yerel seçim sonuçlarına kilitlendi. Bolu yerel seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Bolu yerel seçim sonuçları, açılan sandık sayıları ve Bolu adaylarının aldıkları oy oranları netlik kazandı. Bolu ilçelerinin detaylı seçim sonuçları bu haberimizde.

Türkiye'nin gözü kulağı 31 Mart yerel seçim sonuçlarında. Bugün Bolu için sandığa giden vatandaşlar, Bolu Belediye Başkanı'nı belirlemek için oy kullandılar. Şimdi ise yerel seçim sonuçları merakla bekleniyor. Son yerel seçimde vatandaşların tercihi AK Parti'den yana olmuştu. Peki, Bolu seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Bolu 'da kim önde? Bolu seçim sonuçları, yerel seçim sonuçları, adayların oy durumlarını merak ediyorsanız işte detaylar…

BOLU 2019 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

31 Mart yerel seçiminde Bolu Belediye Başkanlığı için AK Parti'den Fatih Metin Cumhur İttifakı kapsamında seçime katılırken, CHP'den Tanju Özcan'da Millet İttifakı kapsamında seçimde yerini alırken, DSP adına Mustafa Temelli,Saadet Partisi adına Turan Kılınç, TKP adına Cihan Sezer ve Vatan Partisi adına da Selahattin Özbölük Bolu Belediye Başkanlığı için aday olmuşlardı. Yerel seçim sonuçlarına göre Bolu'da açılan sandık sayısı 208 ve buna göre CHP'den Tanju Özcan %52,85 oy aldı. AK Parti'den Fatih Metin'in aldığı oy ise %44,59 olarak belirlendi.

BOLU YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BOLU 2014 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

2014 yerel seçim sonuçlarına bakıldığı zaman Bolu 'da seçmenlerin tercihlerinin şu şekilde şekillendiğini görüyoruz:

Bolu'da 2014'deki yerel seçimlerde AK Parti adına Alaaddin Yılmaz, CHP adına Mehtap Özcan Mısırlıoğlu aday olmuştu. Seçim sonuçlarına göre AK Parti % 49,57 oy oranı ile Bolu Belediye Başkanlığı'nı kazandı. CHP ise % 37,72 oy oranı ile ikinci sırada yer aldı. MHP adayı Şükrü Gülez % 9, 94 oy oranı ile 3, SP'den Veysel Çetinkaya% 1,76 oy oranı ile 4. sırada yer aldı.

BOLU İLİ İLÇELERE GÖRE YEREL SEÇİM SONUÇLARI

Bolu belediyesine bağlı tüm ilçelerin 31 Mart yerel seçimlerdeki sondakika, güncel durumlarını öğrenmek istiyorsanız Bolu seçim sonuçlarısayfamızı ziyaret edin.

Manşet Haberler

title