Bodrum'daki Yasak Aşk Cinayetinde Avukat "Karışık ve Stresli Süreçti " Deyip Davayı Bıraktı

Bodrum'daki Yasak Aşk Cinayetinde Avukat "Karışık ve Stresli Süreçti " Deyip Davayı Bıraktı

Bodrum'da iş adamı Ali Özdemir, ortağı tarafından eşiyle ilişki yaşadığı için öldürülmüştü. Katilin avukatı, görevini "Karışık ve stresli bir süreçti" diyerek bıraktı.

Geçtiğimiz ay Bodrum'da işadamı Ali Özdemir'in ortağı Mustafa Özbelen tarafından öldürülmesine ilişkin soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Özbelen'in avukatı Nurettin Çelik, Özbelen'in avukatlığından çekildi. Avukat Çelik "Karışık ve stresli bir süreçti" diyerek çekilme sebebini açıkladı. Daha önce de öldürülen Ali Özdemir'in avukatı sert bir açıklama yapmıştı.

ORTAĞINI ÖLDÜRMÜŞTÜ

Bodrum'da 6 Ocak'ta kaybolan iş adamı Ali Özdemir'in cesedi 9 gün sonra orman kenarında bulunmuştu. Soruşturma sürecinde Özdemir'in ortağı Mustikafa Özbelen savcılığa teslim olmuş, Özdemir'i kendisinin öldürdüğünü itiraf etmişti.

KARISIYLA İLİŞKİSİ VARMIŞ

Özbelen, eşi Tuğba Özbelen ile Ali Özdemir arasında bir ilişki olduğunu, bu ilişkiyi öğrendikten sonra Ali Özdemir ile tartıştığını ve ardından çıkan boğuşma sırasında Ali Özdemir'in kendi silahıyla vurulduğunu iddia etmişti.

KATİLİN AVUKATI GÖREVİ BIRAKTI

Tutuklanan Mustafa Özbelen hakkındaki soruşturma devam ediyor. Özdemir ailesinin avukatı önceki gün olaya dair bir açıklama yapmış, cinayetin bir 'namus cinayeti' olmadığını iddia etmişti.

Bu kez haber Özbelen'in avukatından geldi. Özbelen'in avukatı Nurettin Çelik, Özbelen'in avukatlığını bıraktı. Müvekkiliyle karşılıklı anlaşma sonucu böyle bir karar aldığını belirten Çelik "Karışık ve stresli bir süreçti. Anlaşarak bıraktım" dedi. Soruşturma devam ediyor.

NE OLMUŞTU?

İş adamı Ali Özdemir Bodrum'da kaybolduktan 9 gün sonra ortağı Mustafa Özbelen avukatı Nurettin Çelik ile birlikte savcılığa giderek ortağını eşiyle ilişkisi olduğu için kendisinin öldürdüğünü itiraf etmiş ve cesedin yerini göstermişti. Başlatılan soruşturmada Özbelen'in eşi, kayınpederi, kayınvalidesi, baldızı ve evdeki hizmetçileri gözaltına alınmıştı. Soruşturma neticesinde Mustafa Özbelen ve kayınpederi tutuklandı. Diğer zanlılar adli kontrol tedbiri ile serbest bırakıldı.

ESKİYE DAYALI BİR İLİŞKİMİZ VARDI

Özbelen ifadesinde eşinin öldürdüğü Ali Özdemir ile ilişkisini "Eskiye dayalı (2-3 senelik) bir ilişkimiz vardı. Olaydan birkaç gün önce Mustafa öğrenmiş. Üzgünüm, pişmanım" sözleriyle kabul etmişti.

(Kaynak: Milliyet)