Bir Yıl Daha Yaşarsa 1 Milyon Dolar Alacak

Vietnam'da yaşayan 122 yaşındaki Nguyen Thi Tru, bir yıl daha yaşaması halinde Moldovalı işadamı Dmitry Kaminskiy'nin vaat ettiği 1 milyon dolarlık ödülün sahibi olacak.

Bir Yıl Daha Yaşarsa 1 Milyon Dolar Alacak

Vietnam'ın en büyük kenti Ho Chi Minh'te yaşayan Nguyen Thi Tru, tam 122 yaşında olduğunu Dünya Rekorlar Birliği'ne (WRA) onaylattı. Dünyanın en yaşlı insanı olarak kayıtlara geçen Nguyen Thi Tru, eğer 1 yıl daha yaşarsa, Moldovalı işadamı Dmitry Kaminskiy'nin vaat ettiği 1 milyon dolarlık ödülü kazanacak.

EN YAŞLI İNSAN OLACAK

19'uncu, 20'nci ve 21'inci yüzyılı gören kadın; eğer 123 yaşına basabilirse kayıtlara geçmiş en yaşlı insan olma unvanını da eline geçirecek. 11 çocuğundan sadece 2'si hâlâ hayatta olan Nguyet Thi Tru, en sevdiği yemek olarak pirinç lapasını ve sütlü tatlıları gösteriyor. Ailesi, yetkililere yaşlı kadının şimdiye dek hiç hastaneye yatırılmadığını ve ciddi bir hastalık geçirmediğini söyledi.

EN YAŞLI İNSAN ÖLDÜ

Guinness Rekorlar kitabına göre dünyanın en yaşlı kişisi Japonya'daki Misao Okawa, bu ay başında 114 yaşında hayata gözlerini yummuştu. (Kaynak: Sabah)