Bir Kadının Varoluş Hikâyesi: YOLCULUĞUM

Bir Kadının Varoluş Hikâyesi: YOLCULUĞUM

Ethel Mulinas'ın kendi hikayesinden yola çıkarak yazdığı tek kişilik oyunu "Yolculuğum"; bir kadının Zümrüdü Anka kuşu misali küllerinden yeniden doğuşunu anlatıyor!

Bir Kadının Varoluş Hikâyesi: YOLCULUĞUM

Murat İpek'in oyunlaştırdığı, Çiçek Dilligil'in yönetmenliğini üstlendiği "Yolculuğum"; 13 Şubat Cumartesi akşamı Tiyatro Karnaval Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Sahnesi'nde izlenebilir!

Hayatı boyunca kilo problemi yaşayan Ethel Mulinas'ın tüp mide ameliyatı sonrası 24 saat kaldığı yoğun bakımda yazmaya başladığı "Yolculuğum"; ileri derecede obeziteyle uğraşmış, farklı şehirlerde doğmuş, farklı kültürlerde, ailelerde yetişmiş Ethel'lerin hikâyesini anlatıyor. Bir kadının kendini yeniden sevmeyi öğrenmesi ve imkânsız gibi görüneni gerçekleştirmesi üzerine kurulu bir oyun olan "Yolculuğum" ile Mulinas; kendisiyle aynı problemleri yaşayan birçok insana dokunmayı da hedefliyor.

Çiçek Dilligil'in yönetmenliğini üstlendiği, Murat İpek'in oyunlaştırdığı "Yolculuğum"un dekoru Apo Kaya'nın, ışık tasarımı Ayşe Sedef Ayter'in, kostüm tasarımı Hazal Bağcı'nın imzasını taşıyor.  Oyunun müzikleri ise başarılı müzisyen Bora Öztoprak'a ait.

"Yolculuğum"; 13 Şubat 2016, Cumartesi akşamı Tiyatro Karnaval Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Sahnesi'nde, izlenebilir. Başlama saati olan 20:30 olan oyuna ait biletler; Biletiva'dan ve Tiyatro Karnaval Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Sahnesi gişesinden temin edilebilir.