GAZANFER ÖZCAN HABERLERİ

Gazanfer Özcan haber, Gazanfer Özcan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gazanfer Özcan

Gazanfer Özcan

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 27.1.1931 - 17.2.2009

Gazanfer Özcan Kimdir ?

Saim Gazanfer Özcan Türk tiyatro ve sinema sanatçısı.İlkokulu Cihangir Firuzağa İlkokulu'nda, ortaokulu Beyoğlu Ortaokulunda, liseyi ise Vefa Lisesi'nde tamamladı. Lisedeyken oynadığı "Hisse-i Şayia" adlı oyundaki Bican Efendi rolüyle tiyatroyla tanıştı. Şehir Tiyatroları'nın Çocuk Bölümü'ne katıldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Gazanfer Özcan - 16.02.2021
Beyaz camın Hüsnü Kuruntu'su: Gazanfer Özcan
"Kuruntu Ailesi"nin Hüsnü Kuruntu'su, "Avrupa Yakası'nın "Tahsin Bey'i, doğal komikliği ile unutulmaz sanatçı Gazanfer Özcan'ın vefatının ardından 12 yıl geçti.
Gazanfer Özcan - 14.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2009- Sanatçı Gazanfer Özcan, tedavi gördüğü hastanede 78 yaşında hayata veda etti.
Gazanfer Özcan - 11.02.2021
Engin Gürmen,? "Ustalarla Söyleşi" programının konuğu oldu Açıklaması
"Oyunlar bazen 2-3 ay sürekli oynanırdı" Reji yapmaya başladığında Şehir Tiyatrolarının şartlarının bugünkü kadar iyi olmadığını, daha ilkel koşullarda çalıştıklarına işaret eden Gürmen, şöyle devam etti: "Örneğin modern, günümüzde geçen piyeslerde çoğunlukla kostümler evden getirilirdi. Sonra servisler, şimdiki gençlerin ağzında espri konusu olan 'et kamyonu' denen arabalarla yapılırdı. O yıllarda oyunlar bir tatil gecesi hariç her gece oynanırdı. Henüz repertuvar sistemi oluşmamıştı. Bu oyunlar, bazen 2-3 ay sürekli oynanırdı. Kimse de 'neden çok oynuyoruz' diye şikayet etmezdi." Usta tiyatrocu, Gönül Ülkü- Gazanfer Özcan Tiyatrosu'nda da 10 yıl boyunca konuk yönetmen ve oyuncu olarak çalıştığını hatırlatarak, "O günleri hala hasretle anıyorum ve onlardan çok şey öğrendim.
Gazanfer Özcan - 10.12.2020
Yeşilçam'ın "Hafize Ana"sı: Adile Naşit
Naşit, 1954'te Muammer Karaca Tiyatrosuna girerek, burada 6 sene kadar görev yaptı. Sanatçının eşi ve kardeşiyle 1961'de kurduğu Naşit Tiyatrosu, bir süre sonra dağıldı. Usta oyuncu, 1963-1975 arasında Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü tiyatrosunda yer aldı.
Gazanfer Özcan - 13.05.2020
Oyuncu Yetkin Dikinciler, Enka Sanat Sohbetleri'ne konuk oldu Açıklaması
Ailesinde çocukken tiyatroya gitmenin bir gelenek olduğunu ve anneannesiyle Kenter, Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan ile Nejat Uygur Çevre Tiyatrosu'na ve sinemaya gittiğini belirten Dikinciler, şöyle devam etti: "1970'li yıllar, muhteşem bir atmosfer vardı oralarda.
Gazanfer Özcan - 16.02.2020
Haftanın tarihine bakış
2009- Sanatçı Gazanfer Özcan, tedavi gördüğü hastanede 78 yaşında hayata veda etti.
Gazanfer Özcan - 14.02.2020
İBB Şehir Tiyatroları "Geç Kalanlar" oyununu sahneleyecek
Pervin Ünalp'ın yazıp Nihat Alptekin'in yönettiği oyun, Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi'nde oynayacak.
Gazanfer Özcan - 31.10.2019
Tiyatrocu Gönül Ülkü, ölümünün 3. yılında Kadıköy'de anılacak
Kadıköy Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, tiyatro sanatçısı Gönül Ülkü, kendisinin ve yine kendi gibi oyuncu olan ve 2009 yılında hayatını kaybeden eşi Gazanfer Özcan'ın adını taşıyan Kozyatağı Kültür Merkezi'ndeki sahnede, "Bavul" adlı tiyatro oyunuyla 2 Kasım'da anılacak.
Gazanfer Özcan - 14.10.2019
"Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını" seyirciyle buluştu
Güngör Dilmen'in kaleme aldığı "Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını" adlı müzikli oyun, Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi'nde tiyatroseverlerle buluştu.
Gazanfer Özcan - 23.03.2019
İşini İyi Yaparsan Şöhret Gelir, Seni Bulur"
Ali Nuri Türkoğlu, ilk rol aldığı dizilerin "Süper Baba" ve "Kuruntu Ailesi" olduğunu, her oyuncunun kendisini geliştirmesi gerektiğini aktararak, şunları kaydetti: "İnsan kendi ekolünü, kendi okulunu, fakültesini oluşturmak zorunda. Biz şanslıyız. Ben Tevfik Gelenbe'ye, Salih Kalyon'a, Gazanfer Özcan'a yetiştim.
Gazanfer Özcan - 27.02.2019
Burhan Şeşen'in Oğlu İçin "O'nsuz On Yıl" Etkinliği Düzenlendi
Serhan Şeşen Müzik Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği tarafından Kozzy Gazanfer Özcan Gönül Ülkü Sahnesi'nde gerçekleştirilen programda ünlü isimler sahne aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gazanfer Özcan Haberleri | Gazanfer Özcan Kimdir - Haberler - Gazanfer Özcan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gazanfer Özcan kimdir, hayatı ve biyografisi. O gün Ankara'ya gidemedi ve Türk tiyatrosu büyük bir yıldız kazandı: Gazanfer Özcan
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 04:58:40. #1.15#

title