Bilim Kurulu toplanıyor! Gündemde, ülkemize de sıçrayan Mu varyantı var - Haberler
Haberi Paylaş

Bilim Kurulu toplanıyor! Gündemde, ülkemize de sıçrayan Mu varyantı var

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Güncel

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17:00'de video konferans yöntemiyle toplanacak. Kurulun gündeminde Türkiye'de iki kişide görülen Mu varyantı olacak. Toplantının ardından saat 18.00'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklama yapması bekleniyor.

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kolombiya'da ortaya çıkan tehlikeli Mu varyantının ülkemizde iki kişide görüldüğünü açıkladı. Bu korkutucu gelişme sonrasında Koronavirüs Bilim Kurulu, bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanıyor. Toplantı 17.00'de başlayacak, hemen ardından saat 18.00'de Bakan Koca YouTube üzerinden canlı açıklama yapacak.

YENİ VARYANT HABERİNİ VERDİ

Koronavirüsün tespit edilen "Mu" varyantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Koca, dün şu an ilave tedbir getirmeyi düşünmediklerini dile getirmişti. Şu ana kadar 2 kişide "Mu" varyantı tespit edildiğini söyleyen Koca, Türkiye'deki korona vakalarının yüzde 90'ından fazlasının "Delta" veya "Delta Plus" olduğunu ifade ederek, "İki doz aşı yapılanların sayısının artmasıyla vakaların giderek düşeceğini düşünüyorum. Ama bizim, toplumsal bağışıklık oluşuncaya kadar maske, mesafe gibi bildiğimiz klasik tedbirlere mutlak uyumu sağlamamız gerekiyor." demişti.

KORONAVİRÜSTE SON DURUM ELE ALINACAK

Diğer yandan kurulun bir diğer gündem maddesi de korona vakalarındaki dalgalı seyir olacak. Aşılama çalışmalarındaki son durumu da görüşecek olan Bilim Kurulu, yerli aşı TURKOVAC ile ilgili de değerlendirme yapacak.

Bilim Kurulu toplanıyor! Gündemde, ülkemize de sıçrayan Mu varyantı var
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (3)
Lokman Demirhan:Niye video konferans yüzyüze yapın toplantı yı millet hepsi içiçe
Kadir Buyuk:ŞİMDİ O İKİ KİŞİYE DENECEK OKADAR LAF VAR Kİ NERDEN BULAŞMIŞLAR.HADİ BULAŞTINIZ MEMLEKETE NİYE GELDİNİZ AKILLI OLUN EVİNİZDE OTURUN DAA..
Bozkurt :Ilkogretim neyse ama universiteleri acmayin acmayin acmayinnnnnnn heryerden ogrenci gelecek durmayacaklar gezecekler dolasacaklar ev partileri verecekler cafelerden cikmayacaklar kim.engel olacak viruse...
500