Biden'in skandal "soykırım" açıklamasının arkasından Kamala Harris çıktı

Biden'in skandal "soykırım" açıklamasının arkasından Kamala Harris çıktı

Haberler.com - Haberler | Dünya

ABD Başkanı Joe Biden, sözde Ermeni soykırımını tanıdığını ve kınadığını açıkladı. Bunu açıklarken de önceki başkanların aksine "soykırım" kelimesini kullandı. Türkiye'den bu açıklamaya tepkiler çığ gibi büyürken, Biden'i bu kararı almaya iten ismin ise ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris olduğu ortaya çıktı.

ABD Başkanı Joe Biden'ın 'sözde soykırım'ı tanıdığını ilan etmesi skandalının arkasından Türkiye'den sert tepkiler yükselirken, ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

HARRİS FAKTÖRÜ

Biden'dan önceki başkanların 1915 olaylarını "büyük felaket" olarak adlandırırken, Biden'ın tepki çeken soykırım açıklamasının arka planı ise merak konusu oldu. İddiaya göre Biden'ı ikna eden ismin Başkan Yardımcısı Kamala Harris olduğu öğrenildi. Harris'in bu süreçte sessiz kalsa da aslında başkan üzerinde çok etkili olduğu belirtildi. Bunda, Harris'in Kaliforniya'dan gelmesi ve Ermeni diaspoarasının ciddi desteklediği bir isim olması etkili oldu.

Biden'in skandal 'soykırım' açıklamasının arkasından Kamala Harris çıktı
Kamala Harris

SEÇİM SÜRECİNDE SÖZ VERMİŞ

Öte yandan Joe Biden'ın seçim sürecinde Ermeni ve Rum lobilerine söz vermiş olması da bu adımı getirdi. Siyasi olarak bir kaybı ve kaygısı olmayan Biden'ın, bir dönem görevde kalacak olmanın verdiği rahatlıkla bu skandal adımı attığı ifade ediliyor.

Biden'in skandal 'soykırım' açıklamasının arkasından Kamala Harris çıktı
Haber Yorumları (4)
SEFER AYDIN: Dostumuz ve müttefikimiz Katil ABD. Allah'ın düşmanlarını dost edinmeyin diyor Allah. Ama sen Allah'ın düşmanına dostum dersen Allah da seni böyle sırt üstü vurur kafir eliyle.
TİMUR CAKİR: Bizde yeni bir yasa çıkartalım.İftira yasasını kabul eden ülkelere NATO desteği kesilsin!!!Buda Türkiye'nin iftira yasasını kabul edenlere misilleme yasası olsun.Mesela alman gemisi İstanbul boğazından geçemez!!!Türk karasularında geçemez.Almanlar diceklerki ulusrarası hukuk var öyle birşey yapamazsın.Eee sen ne yaptın iftira atmadınmı.İstanbul ulusrarası hukuk,iftira yasasıda ulusrarası hukuku çiğnemek değilmi!!Ah Türkiyem ah,Masaya koysan şok olup kalırlar yaptığına ve elide mahkumlar sana!!!
TARAFSIZGÖRÜŞ: Yıllardır söylüuorlar. tarihte olan değiş ti mi Dopu anadolu da asıl katliamı yapan Ermenilerin bu suçunu örtbas ettiler. Haçlı kafası Türk düşmanlığı işte. hiçbir zaman gevnememek lazım. müttefik dost ülke falan hepsi hikaye.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title