Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Ankara Atlıspor Kulübü'nde Düzenlenen Yemeğe Katıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Ankara Atlıspor Kulübü'nde Düzenlenen Yemeğe Katıldı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Ankara Atlıspor Kulübü'nde Düzenlenen Yemeğe Katıldı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Ankara'da Beşiktaşlı bakan ve milletvekilleriyle bir araya geldi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Ankara'da Beşiktaşlı bakan ve milletvekilleriyle bir araya geldi.

Ankara Atlıspor Kulübü'nde düzenlenen yemeğe, eski bakanlardan Murat Başesgioğlu, İdris Naim Şahin, Bahattin Şeker, milletvekilleri Ali Uzunırmak, Levent Gök, Emin Haluk Ayhan, Yaşar Karayel, Selçuk Özdağ, Mustafa Bilici, Necdet Ünüvar, Mehmet Şükrü Erdinç, Mehmet Ali Edipoğlu ve Ali Haydar Öner katıldı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ise bu tür buluşmaları geleneksel hale getirmek gerektiğinin altını çizerek, geceyi organize eden İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu'ya teşekkür etti. Beşiktaş'ın hiçbir ırka ait olmadığını, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olsun olmasın Beşiktaş'a gönül verenlerin kulübü olduğunu belirten Fikret Orman, "Beşiktaş başkanı olarak gittiğim yerlerde yerli yabancı siyah-beyazlı taraftarlarla karşılaşıyorum. Her dinden insan Beşiktaş'a gönül verir, bir araya toplar. Camia olarak bütün bu renkleri toplayan yapıdayız. Biz de bu mozaiği yaşatma ve devam ettirmeye gayret ediyoruz" ifadesini kullandı. Beşiktaş'ın son 6 ayda 150 milyon doların üzerinde sponsorluk anlaşması yaptığını ifade eden Orman, "Yapacağımız iki anlaşmayla daha bu rakam 200 milyonun üzerine çıkacaktır. Sene sonu itibariyle hedefimiz 250 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması yapmaktır. Dünyanın sayılı, Türkiye'nin en önemli markalarından, Osmanlı'dan günümüze kalmış en önemli miraslarından biri olan Beşiktaş'ta artık büyüme ve yatırımlar konuşulmaktadır" dedi.

Futbol takımının yeni bir yapılanma içinde olduğunu vurgulayan Orman, şunları söyledi:

"Bütün maçlarımızı deplasmanda oynamaktayız, bir de seyircisiz oynuyoruz. Benim takımımıza ve teknik kadromuza olan güvenim her zamankinden fazladır. Bu sene tüm olumsuzluklara rağmen takımımızın şampiyon olacağına inancım ilk günkü gibi devam etmektedir."

Fikret Orman, eski yöneticilerden Seyit Ateş'in kendisini şov yapmakla suçladığı açıklamasına da değinerek, "Ayıp etmiş, kendisine yakışmamış. Bu bana bir hatamı gösterdi. Biz onu ağabey diye çağırdık, demek ki yanlış bir ifade kullanmışız. Diyecek bir şey yok, takdiri kamuoyu versin. Bizim neler yaptığımızı Beşiktaş camiası da kendisi de iyi bilir" dedi.

İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Buratçu ise bu buluşmanın camia adına önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"1903 yılından bugüne kadar Beşiktaş'ta başkanlık ve yöneticilik yapmış herkesi şükran ve minnetle andıklarını ifade eden Barutçu, "Beşiktaş, Türk sporuna birçok branşta hizmet etmiş, önemli başarılar kazanmıştır. Efsane başkanımız Sayın Süleyman Seba'yı minnet ve şükranla yad ederken, kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz."

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title