Bennu Gerede Kimdir ve Nereli? - Haberler
Haberi Paylaş

Bennu Gerede Kimdir ve Nereli?

Haberler.com - Haberler | Güncel
Bennu Gerede Kimdir ve Nereli?

Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede, Canan Karatay'ın veganlar ile ilgili söylemine karşılık harekete geçti. Peki, Bennu Gerede kimdir ve kaç yaşında?

Sosyetenin ünlü fotoğrafçısı Bennu Gerede, Canan Karatay'ın veganlar hakkında söylediklerine karşılık vegan mekânların tanıtımıyla gündeme geldi. Bennu Gerede kimdir ve kaç yaşında? Bennu Gerede biyografisi ve hayatı hakkında tüm ayrıntı haberimizde…

Ünlü fotoğrafçı, 30 Ağustos 1971 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Doktor bir baba ve senarist bir anneye sahip olan Gerede'nin kız kardeşi Şiva, Fas'da yaşamını sürdürüyor. Henüz bebekken New York'a taşındılar. Babası Birleşmiş milletler doktoru olarak 15 yıl New York'da görev yaptı.

Bennu Gerede Kaç Yaşında?

Gerede, lisans eğitimini ABD Newyork'daki Parsons School of Art'ta fotoğrafçılık üzerine aldı. Eğitiminin ardından İstanbul'a gelerek mankenlik, fotomodellik, oyunculuk yaptı. Bir süre Fransa'nın güneyinde yatılı bir okula gitti, 4 yıl daha fotoğrafçılık üzerine eğitim aldı. Türkiye'ye dönerek eğitimini aldığı fotoğrafçılık üzerine çalışmaya başladı. Uzun yıllar New York'ta yaşadı. Dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok fotoğraf sergileri açtı, fotoğraflarını sergiledi.

Oyunculuğa ilk olarak 1989 yılında "İz Peşinde" dizisinde canlandırdığı Füsun karakteriyle başladı. İlk sinema filmi, 1991 yılında çekilen, yönetmenliğini ve senaristliğini Ersin Pertan'ın yaptığı ''Kurt Kanunu" adlı filmdir. Aşk Ölümden Soğuktur adlı İkinci filminde Kadir İnanır ile başrolde yer aldı. Bu filmin yönetmeni ve senaristi olan annesi Canan Gerede Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Yönetmen ödülünü aldı.

Bennu Gerede Kaç Yaşında?

Bennu Gerede, 1999 yılında Amsterdam'da tanıştığı fotoğrafçı Koray Erkaya ile 1999 yılında Mısır'da Bedevi geleneğine göre evlendi. New York'ta 2000 yılında "Daren" ve "Dilan" adında ikiz oğulları oldu. 2001 yılında "Miro" Adını verdikleri bir oğlu daha oldu. Çift, 2006 yılında ayrıldı. Gerede, Ahmet Ağaoğlu'yla 2006 yılında aşk yaşamış, bu birlikteliğinden 2007'de bir de Kai adında 4. oğlu oldu. 19 Mart 2010 tarihinde Cem Büyükhanlı ile evlendi. 6 Mayıs 2011 tarihinde boşandı.

Bennu Gerede Kaç Yaşında?

Bennu Gerede Kaç Yaşında?

Oyuncu Gerede, 2013 yılında Panama'da yapılan Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Ünlüler takımında yarıştı.

Bennu Gerede Kimdir ve Nereli?

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title