Belhanda, Sneijder'in Şu An Aldığı Maaşın Tam 3 Katını Alacak

Galatasaray'dan Nice'e transfer olan Sneijder, brüt olarak sadece 900 bin Euro maaş alacak. Galatasaray'ın yeni transferi Belhanda ise, Sneijder'in tam 3 katı maaş alacak.

Türk kulüpleri ile masaya oturmaya gelince bitmek tükenmek bilmeyen talepte bulunan yıldızların, Avrupa'da çok düşük bedellere oynayabildiği Sneijder transferiyle yine tescillendi.

SADECE 900 BİN EURO ALACAK

Galatasaray ile yolları olaylı bir şekilde ayrılan Wesley Sneijder'in Fransız ekibi Nice ile yaptığı anlaşma, 1 milyon 800 bin Euro... Ancak bu ücretin brüt olduğu, vergilerin çıkması sonrasında eline sadece 900 bin Euro geçeceği ortaya çıktı.

Sarı-kırmızılı kulüpten senelik garanti ücret olarak 4.5 milyon Euro alan Sneijder'in Fransız temsilcisine bunun 5'te 1'i rakamına imza atması, ülkemizdeki ücretlerin ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

YENİ TRANSFER BELHANDA 2 MİLYON 847 BİN EURO ALACAK

Sneijder'in gidişinin ardından yeni 10 numara transferi için kolları sıvayan yönetim, Dinamo Kiev'den Belhanda'yı transfer etmişti. Belhanda'nın ise vergiler çıkarıldığında Galatasaray'dan 2 milyon 847 bin Euro alacak olması kafaları karıştırdı. Zira şu maaşlarla, Sneijder'den tam 3 kat fazla maaş alacak.

GÖRKEMLİ BİR VEDA İÇİN GİTTİ

Bu sezon sergileyeceği performansla Hollanda Milli Takımı ile 2018 Dünya Kupası'nda milli takım kariyerine görkemli bir veda etmek isteyen Sneijder'in bu hayalini gerçekleştirmek için söz konusu düşük rakama imza attığı da biliniyor.

Nice'te hocası Lucien Favre ile basın toplantısı düzenleyen Sneijder, kaybetmekten nefret ettiğini belirterek, "Hâlâ kupalar kazanmak istiyorum ve bu yüzden de Nice'ye geldim. Hedefim Dünya Kupası'nda oynamak ama öncesinde Nice ile iyi bir sezon geçirmem gerekiyor. Ben hep winner'ım. Yine kazanan olmak istiyorum" diye konuştu.

(Milliyet)