Belediye Otoparkında Bir Haftalık Bebek Bulundu
Haberler » 3. Sayfa » Belediye Otoparkında Bir Haftalık Bebek Bulundu - Haberler

Belediye Otoparkında Bir Haftalık Bebek Bulundu

Belediye otoparkında bir haftalık bebek bulundu Doktor kontrolünün ardından henüz bir haftalık ve cinsiyetinin kız olduğu belirtilen bebek hastanenin yoğun bakım ünitesine alındıMERSİN - Mersin'in Erdemli ilçesinde belediye otoparkında bir haftalık olduğu belirtilen bir bebek bulundu.

Belediye otoparkında bir haftalık bulundu

Doktor kontrolünün ardından henüz bir haftalık ve cinsiyetinin kız olduğu belirtilen bebek hastanenin yoğun bakım ünitesine alındı


MERSİN - 'in Erdemli ilçesinde belediye otoparkında bir haftalık olduğu belirtilen bir bebek bulundu.

Edinilen bilgiye göre, park görevlisi Yasin Doğan, karşısındaki otoparkta kameriye altında battaniyeye sarılı bir bebek olduğunu farketti. Durumu polis ve 112 ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen 112 ekibi bebeğe müdahalede bulunarak Erdemli Devlet Hastanesi acil servisine getirdi.

Doktor kontrolünün ardından henüz bir haftalık ve cinsiyetinin kız olduğu belirtilen bebek hastanenin bebek yoğun bakım ünitesine alındı. Bebeğin burada tedavisine devam edilirken polis ise bebeği parka bırakan kişinin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.

Otopark görevlisi Yasin Doğan, battaniyenin içinde bir çocuk bulduğunu belirterek olayı polis ve 112 bildirdiğini, ekiplerin gelerek çocuğu hastaneye kaldırdıklarını anlattı.

Bebeğin üzerinden çıkan ve üzerinde 'Muhammedellah" ve doğum tarihi olduğu sanılan 10.01.2018 not incelemeye alındı.

Bebeğin sağlık durumu iyi

Hastane Bebek Yoğun Bakım ünitesi sorumlu doktorlarından Seray Zöhre ise bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Zöhre, "Bebek geldiğinde sağlık durumu iyiydi. Biz yine de takip amaçlı hastanemize yatırdık. Fakat daha önce bir hastanede yattığını anladık, damar yolu izlerinden. Ailesi yanına maması ve kıyafetlerini, hatta ismini bile yazıp bırakmış. Doğum tarihi olduğunu düşündüğümüz bir tarihte bırakmışlar. Sağlık durumu iyi, 2 buçuk kilo ağırlığında, 47 santimetre ve sağlıklı bir kız çocuğu. Sosyal Hizmetlere verdik, bundan sonrasını onlarla görüşeceğiz" dedi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Belediye Otoparkında Bir Haftalık Bebek Bulundu

Manşet

Haberler

3. Sayfa

Son Dakika Haberleri