BBP'den Diyarbakır Yorumu

BBP'den Diyarbakır Yorumu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, Barzani'ye Diyarbakır'da üst düzeyde karşılama yapılmasını eleştirerek, "Bu Habur'un devamıdır.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, Barzani'ye Diyarbakır'da üst düzeyde karşılama yapılmasını eleştirerek, "Bu Habur'un devamıdır. Bu yanlıştan dönülmeli" dedi.

Diyarbakır'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Barzani'nin katıldığı programı değerlendiren Ünsal, "Biji Kürdistan' sloganlarıyla barışı, sözde Kürdistan bayraklarıyla, terörü çözmek yerine Türkiye'nin çözülmesine zemin hazırlanmak mı isteniyor? Başbakan Erdoğan, bu tabloyla gurur duyduğunu, devlet erkanının gözyaşlarıyla tüm Türkiye'ye göstermiştir. Türk milleti yerine, bölücüler baş tacı etmiştir. Bölücü başına terörist diyemeyenler, onu halk kahramanı ilan etmişlerdir. Bu tabloyla Türk milletinin onuru ve gururu ayaklar altına alınmıştır. Bu tavır Kürdistan hayali kuranların cesaretine cesaret katmıştır" dedi.

Barzani'nin Ankara'da değil de, Diyarbakır'a davet edilmesini de eleştiren Ünsal, "Türk devletine teröristtir diyen Şivan Perver'e düet yaptıranların terörü bitirme gibi bir meselesi olamaz, teröristleri de düşman olarak göremez. Diyarbakır'daki hükümet ile terörist Barzani arasındaki ittifak, Irak'ın içişlerine böyle karışmak, ileride başkalarının eline koz vermiştir. Hükümetin ileride başına bela olacaktır. İktidarın bu yanlıştan dönmesini istiyoruz. Bütün bu gelişmeleri kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" diye konuştu. - BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title