Bayındırlı Acılı Aileden 'Uyuşturucuya Hayır' Mitingi

Bayındırlı Acılı Aileden 'Uyuşturucuya Hayır' Mitingi

09.10.2013 16:51 | Son Güncelleme: 09.10.2013 16:51
Bayındırlı Acılı Aileden 'Uyuşturucuya Hayır' Mitingi

İzmir'de yaklaşık bir ay önce uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybeden 18 yaşındaki Faruk Almışlar'ın ailesi, Bayındır'da 'Uyuşturucuya hayır' mitingi düzenleyecek.

İzmir'de yaklaşık bir ay önce uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybeden 18 yaşındaki Faruk Almışlar'ın ailesi, Bayındır'da 'Uyuşturucuya hayır' mitingi düzenleyecek. Başka aileler gibi kimliğini gizleyip köşesine çekilmek yerine uyuşturucu madde kullanımına karşı savaş açan Bayındır Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar, duyarlı vatandaşları mitinge katılmaya davet etti.

Bayındır Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar'ın oğlu Faruk Almışlar, yaklaşık bir ay önce hayatının baharındayken uyuşturucu nedeniyle yaşamını yitirdi. Hayalleri yarım kalan evlatlarının ölüm haberini alan Almışlar ailesi adeta yıkıldı. Bir evlatlarını uyuşturucuya kurban veren aile, uyuşturucu kullanımıyla mücadele için çalışma başlattı. Acılı baba 39 yaşındaki Mümtaz Almışlar, 37 yaşındaki eşi Sevim Almışlar ve 17 yaşındaki küçük oğlu Mahir Almışlar, uyuşturucu kullanımının önlenmesine dikkat çekmek için cuma günü saat 14.00'de Menderes Bulvarı'nda 'Uyuşturucuya hayır' mitingi düzenleyecek. Uyuşturucu kullanımına karşı açtıkları savaşı azimle yürüten aile, duyarlı vatandaşlardan da destek istedi.

BAŞKA FARUKLAR ÖLMESİN

Mitinge, milletvekilleri, taraftar grupları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de aralarında bulunduğu binlerce kişinin katılacağını dile getiren Mümtaz Almışlar, "Mitingte, uyuşturucu ile ilgili slayt gösterileri yapılacak. Bayındırlı rap müzik grubu "Ghettoblaster' Faruk Almışlar için besteledikleri şarkıyı seslendirecek. Kimliği deşifre edilmeyecek olan daha önceden uyuşturucu madde kullanan fakat daha sonra tedavi ile kurtulan Bayındırlı bir gencin öyküsü ses kaydı şeklinde miting alanında dinletilecek. Başka Faruk'lar bu illet yüzünden ölmesin. Ailecek yaşamımızı oğlumun anısına verdiğimiz uyuşturucuya karşı savaşa adadık. Ailemle birlikte adeta acımızı kalbimize gömerek, harekete geçtik. Sesimizi duyuracağız. Bakanlara, milletvekillerine ve üst düzey bürokratlara mitinge katılmaları için davetiye gönderdik. Hepsinden de olumlu geri dönüşler aldık" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

title