Baygın Köpeği Araçlar Ezsin Diye Yola Atan Cani Tutuklandı

Baygın Köpeği Araçlar Ezsin Diye Yola Atan Cani Tutuklandı

Giresun'da baygın haldeki köpeği araçların ezmesi için sürükleyerek Karadeniz Sahil Yolu'na atan şahıs polis tarafından yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Giresun'da baygın haldeki köpeği araçların ezmesi için sürükleyerek Karadeniz Sahil Yolu'na atan şahıs polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınmasının ardından Giresun Adliyesi'ne sevk edildi.

GÖRÜNTÜLERİN BASINDA YER ALMASI DELİL SAYILDI

Giresun Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir şahsın baygın haldeki köpeği sürükleyerek araçların ezmesi için Karadeniz Sahil Yolu'na attığı görüntülerin basına yer almasının ardından görüntüleri delil sayarak şahsın tespiti ve yakalanması için çalışma başlattı.

"ALKOLLÜYÜM" SAVUNMASI

Şahsın kimliğinin tespiti için Giresun Limanı güzergahındaki güvenlik kameraları ile bölgeyi gören MOBESE kameralarının görüntüleri incelemeye alınırken, şahıs yapılan takip sonucu sahildeki bir işletmede yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın 62 yaşındaki B.U. isimli kişi olduğu ilk ifadesinde olay esnasında alkollü olduğunu ve ne yaptığını hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

ÇOK SAYIDA ŞİKAYET GELDİ

Şahsın GBT sorgusunda geçmişe dönük sabıka kaydı da çıkarken, şahıs Emniyet'teki ifadesinin ardından savcılığa sevk edildi. B.U. adliyeye getirilerek Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesine başvuruldu. Şahıs hakkında basında çıkan görüntülerin ardından çok sayıda şikayet olduğu öğrenildi.

TUTUKLANDI

Köpeğin sahibi Ahmet Sarıaydın'ın müracaatı sağlanırken, zanlı 'mala zarar verme ve 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na muhalefetten' çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA