Başkan Soyer'den İzmir'in minarelerinden "Çav Bella" çalınmasına tepki: Lanetliyoruz

Başkan Soyer'den İzmir'in minarelerinden "Çav Bella" çalınmasına tepki: Lanetliyoruz

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

İzmir'in merkezi sistemle ezan okunan bazı ilçelerindeki cami hoparlörlerinden partizan marşı olarak bilinen 'Çav Bella' çalındı. Konuyla ilgili konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "En fazla birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerde halkımızı birbirine düşürmeye çalışan bu kişileri lanetliyoruz" dedi.

İzmir'de merkezi sistemle ezan okunan Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca ilçelerindeki bazı camilerden kimliği belirsiz kişiler tarafından İtalyan partizan marşı olarak bilinen 'Çav Bella' çalındı. Konuyla ilgili açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "En fazla birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerde halkımızı birbirine düşürmeye çalışan bu kişileri lanetliyoruz" dedi.

CAMİ HOPARLÖRLERİNDEN 'ÇAV BELLA' ÇALINDI

İzmir'de dün akşam saat 17.00 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemle ezan okunan Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca ilçelerindeki bazı camilerin frekansına korsan bir şekilde müdahil olunarak cami hoparlörlerinden İtalyan partizan marşı olarak bilinen 'Çav Bella' çalındı.

Başkan Soyer'den 'Çav Bella' kınaması

"BU PROVOKASYONU GERÇEKLEŞTİRENLERİ LANETLİYORUZ"

Konuya ilişkin açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Mübarek Ramazan ayının sonunda milletçe bayrama hazırlanırken İzmir'de dün bazı camilerin minarelerinden şarkı çalınması benimle birlikte tüm İzmirlileri üzmüştür. En fazla birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerde halkımızı birbirine düşürmeye, kutuplaştırmaya çalışanların bu kadar alçakça provokasyona tevessül etmeleri niyetlerini açıkça ortaya koyuyor. Hedefleri halkımızın dirliği, birliğini bozmaktır. Bu oyuna gelmeyelim. Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı camilerin bazılarının ses sistemine girerek bu eylemi gerçekleştirenleri devletin yetkilileri, emniyet güçlerinin en kısa sürede yakalayarak yüce Türk adaleti önüne çıkacağına inanıyor, İzmirliler adına bekliyoruz. Asla kabul etmeyeceğimiz bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyor, güzel İzmir'in adını bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Soyer'den İzmir'in minarelerinden 'Çav Bella' çalınmasına tepki: Lanetliyoruz

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title