Başkan Altay: "Birlik ve Beraberliğimiz Bir Başarı Hikayesine Dönüşüyor"

Başkan Altay: "Birlik ve Beraberliğimiz Bir Başarı Hikayesine Dönüşüyor"

22.09.2018 15:32 | Son Güncelleme: 22.09.2018 15:32
Başkan Altay:

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çumra ve Akören ilçelerinde yatırım ve projeleri inceleyerek vatandaşlarla buluştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çumra ve Akören ilçelerinde yatırım ve projeleri inceleyerek vatandaşlarla buluştu.

Çumra halkıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Çumra'nın merkeze yakınlığının ilçeye önemli kazanımlar sağladığını belirtti. Yeni Büyükşehir Yasası'nın en iyi uygulandığı yerin Çumra olduğunu kaydeden Altay, "Hükümetimizin yatırımlarıyla birlikte Büyükşehir ve ilçe belediyemizin yaptıkları sayesinde Çumra bir metropol ilçeye dönüştü. Bu yapılanlar bir başlangıç. Bundan sonrası için de bir hizmet planlaması yapıyoruz. KOSKİ çok ciddi bir yatırım yaptı ve altyapı eksikliklerimiz tamamlandı. Mavi Tünel'den Seçme'ye kadar içme suyumuz geldi. İnşallah Çumra'da bu sudan en kısa sürede faydalanacak. Hep birlikte Çumra'yı Konyamızın en güzel ilçelerinden birisi haline getirmek için çaba sarf ediyoruz" dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, vatandaş buluşmasının ardından Merkez Atatürk Ortaokulu'nda gerçekleştirilen Medeniyet Okulu programına katıldı. Öğrencilerle bir araya gelen Başkan Uğur İbrahim Altay, Bilim Tırını da ziyaret etti. Öğrencilere alışverişlerinde anne babalarına yerli ürün kullanmaları için hassasiyet göstermelerini isteyen Altay, okul ziyaretinde öğrencilere kitap hediye etti ve onlarla bir süre sohbet etti.

Büyükşehir Belediyesi Çumra Fidanlığında incelemelerde bulunan Başkan Altay, yapımı süren prestij cadde de çalışmalar hakkında bilgi aldı. 11 milyon lira bedelli, hem Çumra merkezde hem de İçeri Çumra Mahallesinde prestij cadde çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğuna değinen Başkan Altay, 9 bin yıllık geçmişi olan Çatalhöyük'ü de ziyaret etti.

"Birlik ve beraberliğimiz bir başarı hikayesine dönüşüyor"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çumra'nın ardından Akören'e geçerek esnafı ziyaret edip ilçe halkıyla sohbet etti. İlçeye kazandırılacak Şehir Konağı inşaatında incelemelerde bulunan Başkan Altay, Selçuklu Belediyesi tarafından ilçede yapımı sürdürülen kapalı pazar yerini gezdi. Yatırımlarla Akören'in yaşam kalitesini artırdıklarına değinen Başkan Altay, "Ziyaret ettiğimiz tüm ilçelerde de şunu gördük ki, ilçe belediyelerimiz ve Büyükşehir Belediyemiz birlik ve beraberlik ruhu içinde hizmetleri yerinde güzel bir şekilde planlayarak birlikte yürütüyorlar. Bu birlik ve beraberlikte de bir başarı hikayesine dönüşüyor. Hem Büyükşehir Belediyemiz hem hükümetimiz hem de ilçe belediyelerimiz hep birlikte son 5 yılda Büyükşehir Yasası'nın ardından çok önemli yatırımlara imza attık. İlçelerimizin standardının prestij caddelerle, şehir konaklarıyla, parklarla yükseldiğine şahit olduk. Bundan dolayı çok mutluyuz ama daha yapılacak çok işimiz var. Bizler de yapılan hizmetlerin denetim ve kontrolünü yaparak 2019 planlamaları için önemli veriler elde ediyoruz. Bu yasanın ne kadar faydalı olduğunu bu ziyaretlerde görmüş olduk. Vatandaşımız da bugüne kadar bizlere verdiği destekle en iyi hizmete layık olduğunu gösterdi" dedi. - KONYA

Başkan Altay: 'Birlik ve Beraberliğimiz Bir Başarı Hikayesine Dönüşüyor'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri

Necmi Darıcı AK Parti Kalecik İlçe Başkanlığına yeniden seçildi - HaberCumhurbaşkanı Erdoğan: "Yerli aşı çalışmalarında, iki hafta içinde insan üzerinde deneme safhasına ulaşılacağı görülüyor." - HaberErdoğan: "Yapısal reformlar daha büyük hamlelerin temeliydi. 2053 vizyonunun esasını oluşturacak büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasına yeni başlıyoruz" - HaberCumhurbaşkanı Erdoğan: "Ülkemizin, yaşadığı kimi sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını, izan ve vicdan sahibi herkes kabul ediyor." - HaberErdoğan: "Girdiğimiz mücadelelerden başarıyla çıktıkça bölgemizle birlikte dünyaya umut aşılıyor, umut veriyoruz. Bu tablo birilerini rahatsız ediyor" - HaberSon Dakika: Ortaokullarda 5., liselerde de 9. sınıflar 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlıyor - HaberlerSon dakika haberi | Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı - HaberİYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın - HaberSon dakika... AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e cevap verdi - HaberSon dakika haberleri: Bakan Yardımcısı Kıran: "Rohingalı kardeşlerimiz yıllardır acı çekiyorlar" - HaberSon dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Destici'ye tebrik telefonu - HaberKılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı - HaberSon dakika haberi: Çarşamba Belediyesinden kadın, genç girişimci, gazi ve şehit yakınlarına destek - HaberNusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor - Magazin
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Başkan Altay: "Birlik ve Beraberliğimiz Bir Başarı Hikayesine Dönüşüyor" - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 21:15:07. #1.15#
title