Başbakan Erdoğan ile İlgili Söylenen Sözler Hollanda Meclisi'ni Karıştırdı

Başbakan Erdoğan ile İlgili Söylenen Sözler Hollanda Meclisi'ni Karıştırdı

Hollanda Parlamentosu'nda 2012 Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmeleri sırasında Başbakan Erdoğan için sarf edilen hakaret dolu sözler tepki çekmeye devam ediyor.

Başbakan Erdoğan ile İlgili Söylenen Sözler Hollanda Meclisi'ni Karıştırdı

SÖYLENEN SÖZLERE TEPKİLER YAĞIYOR

Hollanda Parlamentosu'nda 2012 Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmeleri sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için sarf edilen hakaret dolu sözler tepki çekmeye devam ediyor.

TERBİYESİZLİK YAPTI

Popülist PVV'nin (Özgürlük Partisi) dışarıdan desteklediği VVD (Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi) - CDA (Hıristiyan Demokratlar) azınlık sağ hükümetinin tek Türk kökenli milletvekili CDA'li Coşkun Çörüz, Geert Wilders'i sert bir dille eleştirerek "O büyük bir terbiyesizlik yapmıştır" dedi.

PROVOKATÖRDÜR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için sarf edilen hakaret dolu sözlerden dolayı açıklamada bulunan Çörüz şöyle konuştu:

"Geert Wilders, Türkiye'nin Başbakan'ı için sarf ettiği sözler onun ayıbıdır, terbiyesizlik yapmıştır. Çok üzüldük. O bir provokatördür! Onun amacı Hollanda ile Türkiye'nin arasını açmaktır. Ama bunu başaramayacaktır. Çünkü Hollanda parlamentosunun çoğunluğu onunla aynı fikirde değildir."

"SAKİN OLUN"

"Hollanda'da 10 yıldır siyasetin içerisindeyim. Bugüne kadar ben böyle bir şey ne gördüm ne de yaşamadım. Onun bu hakaretinin cezasını biz değil, kendi alt tabanı verecektir. O bugün böyle olmadı, hep böyleydi. Siyasetçi dediğin insan topluma örnek olmadır. O bu topluma örnek olamaz. İnanın Hollanda parlamentosunda onun partisinin haricindeki herkes yaşanan bu olaydan dolayı büyük üzüntü duymuştur" diyerek tepkisini dile getirerek Türk toplumunun sakin olmasını istedi.