Bangladeş'te düğüne düşen yıldırım 16 can aldı! Damat yaralandı, alanda olmayan gelin şans eseri kurtuldu - Haberler
Haberi Paylaş

Bangladeş'te düğüne düşen yıldırım 16 can aldı! Damat yaralandı, alanda olmayan gelin şans eseri kurtuldu

Bangladeş'te düğüne düşen yıldırım 16 can aldı! Damat yaralandı, alanda olmayan gelin şans eseri kurtuldu

Bangladeş'te düğün sırasında peş peşe düşen yıldırımlar nedeni ile 16 kişi hayatını kaybederken, damadın ise yaralandığı bildirildi.

Güney Asya ülkesi Bangladeş'te düğüne düşen yıldırım, 16 kişinin vefat etmesine neden oldu. Damat olayı yaralı atlatırken, yıldırımın düştüğü sırada düğün alanında olmayan gelin, olayı yara almadan atlattı.

PEŞ PEŞE YILDIRIMLAR DÜŞTÜ

Chapainawabganj bölgesinde yer alan Shibganj'da düzenlenen düğüne peş peşe yıldırımlar düştü. Düğün sırasında kalabalığın üzerine düşen yıldırımlar sonucu 16 kişinin hayatını kaybettiği, damadın ise yaralandığı bildirildi. Yerel hükümet yetkilisi Sakib Al-Rabby yaptığı açıklamada, gelinin yıldırım düştüğü esnada düğünde olmadığını belirtti.

HER YIL YÜZLERCE İNSAN BU YÜZDEN ÖLÜYOR

Resmi kaynaklara göre Bangladeş'te 2016 yılında yıldırım düşmesi sonucu 200'den fazla can kaybı yaşanırken, geçtiğimiz mayıs ayında ise bir günde 82 kişi yıldırım düşmesi nedeniyle hayatını kaybetti. Yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybedenlerin tümü kayıt altına alınmazken, bağımsız bir izleme kurumumun kaydettiği can kaybı sayısı 349'a ulaştı.

Bazı uzmanlar, iklim değişikliğinin etkisini hafifletmek ve yıldırım düşmelerinden kaynaklanan ölümleri azaltmak için Bangladeş'in yüz binlerce palmiye ağacı diktiğini fakat ormansızlaşmadan dolayı can kaybı sayısının artığını bildirdi.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Bangladeş, Hükümet, Düğün, 3. Sayfa, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title