Balıkesir Selimiye İlköğretim Okulu'na Atatürk Büstü
Haberler » Yerel » Haber

Balıkesir Selimiye İlköğretim Okulu'na Atatürk Büstü

Balıkesir'in Selimiye Köyünde, Jandarmanın Katkılarıyla Köy Okuluna Yaptırılan Atatürk Büstü, Düzenlenen Tören ile Açıldı.

Balıkesir Selimiye İlköğretim Okulu'na Atatürk Büstü

Balıkesir'in Selimiye köyünde, jandarmanın katkılarıyla köy okuluna yaptırılan Atatürk büstü, düzenlenen tören ile açıldı.

İl Jandarma Komutanlığı'nın katkılarıyla yaptırılan Atatürk büstünün açılışını Vali Yardımcısı Kadim Doğan, İl Genel Meclisi (İGM)Başkanı Mehmet Akif Okur, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Haydar Aydın ve İl Merkez Jandarma Bölük Komutanı birlikte yaptılar. Selimiye Köyü Muhtarı Şükrü Zengin, 1992 yılında baraj dolayısıyla yeni yerleşim yerine taşınan köylerinin henüz 15 yıllık bir mazisi bulunan yeni yerleşim birimi olduğunu söyledi. İl merkezine 17 km. mesafede olan 235 hane ve 650 nüfuslu Selimiye köyünün geçimin tarım ve hayvancılık ile sağlandığı bildirildi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Haydar Aydın, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün büstünü Selimiye İlköğretim Okulu'na da kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Aydın, okulun tüm boya, badana ve bahçe düzenlemesi gibi işlerinin Milli Eğitim Müdürlüğünce yaptırıldığını kaydetti.

İGM Başkanı Mehmet Akif Okur da, kendisinin eğitim camisaından gelmesi hasebiyle böyle bir törende bulunmanın mutlulğunu yaşadığını söyledi. Atatürk sevgisini gelecek nesillere taşımanın kendileri için boyun borcu olduğunu ifade eden Okur, Balıkesir'in köylerine hizmet götürmek için var gücüyle çalıştıklarını anlattı.

Balıkesir Vali Yardımcısı Kadim Doğan ise köy okulundaki Atatürk büstü eksiğinin gidirelmiş olmasından mutluluk duyduğunu söyledi.

Yapılan konuşmalardan sonra Selimiye İlköğretim Okulu öğrencileri şiirler okudu ve folklor gösterileri yapıldı.

(YU-MŞ)

20.04.2007 13:07 TSİ