Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi
Haberler » Yerel » Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi - Haberler

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı meclis toplantısını Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur başkanlığında gerçekleştirdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı meclis toplantısını Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı başkanlığında gerçekleştirdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığının "2014 Mali Yılı Denetim Raporu" ve "2014 Yılı Faaliyet Raporu'nun" sunulduğu ve kabul edildiği Nisan ayı toplantısında; bir yıllık görev süreleri biten encümen üyeleri ve ihtisas komisyonlarına üye seçimi yapıldı. Gizli oyla yapılan encümen üyesi seçimiyle; Ekrem Pehlivan, Mehmet , Özer Koyuncu, Ekrem Okan ve encümene seçildi.

2014 Yılı Mali Denetim Raporu'nun sunumu ve mecliste kabul edilmesinin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur 2014 Yılı Faaliyet Raporu hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kanunu'yla birlikte bir yıl önce 'büyükşehir' statüsü kazandığını belirten Başkan Ahmet Edip Uğur, geride kalan bir yıllık dönemde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin yapılanması ve bu kimliğin oluşması için çaba sarf ettiklerini söyledi. Gelişmişlik sıralamasında Türkiye'de ilk 10 il arasında yer alan umutlu ve mutlu insanların yer aldığı bir Balıkesir hedefini gerçekleştirmek için çalıştıklarını ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Sürekli değişen ve gelişen günümüz dünyasında devlet yönetiminde olduğu gibi belediyecilikte de daha kaliteli ve çağdaş hizmet sunma noktasında sizlerin beklentilerini en üst seviyede karşılamak ve gelişmişlik sıralamasında Türkiye'de ilk 10' il arasında yer alan mutlu ve umutlu insanların yer aldığı bir Balıkesir'i gerçekleştirmek hedefi ve arzusuyla Balıkesir'e hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yıllara dayanan tecrübelerimizi en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Balıkesir'imizin tüm özellikleriyle birlikte markalaşabilmesi için yatırımlarımızı büyükşehir sınırları içindeki tüm ilçelere yayarak, şehrimizin her köşesiyle birlikte kalkındırma çabası içerisindeyiz. Beklentilerimizi boşa çıkarmayacak, bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizin yaşam standardını koruyarak düzenli marka şehir olması, mutlu ve umutlu insanların yaşadığı Türkiye'de ekonomide ilk 10 il arasına girmek hedefiyle Balıkesir'i her yönden geleceğe hazırlıyoruz" dedi.

Daha güçlü, yaşanabilir ve dinamik bir Balıkesir için yola çıktıklarını vurgulayan Başkan Uğur, belli ilkeler doğrultusunda ortaya çıkan yatırım ve hizmetlerin Balıkesir'i daha iyi noktalara taşıyacağını söyledi. Başkan Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü; "Daha yaşanabilir, dinamik ve daha güçlü bir Balıkesir bırakmak için çıktığımız bu yolda ürettiğimiz hizmetlerin, yerinde ve zamanında olması, yasalara uygunluğu, kaynakların verimli kullanılması, çevrenin korunması temel ilkemiz olarak benimsenmiştir. Daima Balıkesir halkının menfaatleriyle şehrimizin gelişmesi ve kalkınması ön planda tutulmuştur. Bütün bunları yaparken, hesap verebilirlik ilkesinin gereği olarak, faaliyetlerimizi sizlerin bilgisine sunuyoruz. Yürüttüğümüz hizmet ve yatırım faaliyetine halkımızın verdiği desteğin artarak devam ettiğini görüyoruz"

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ve Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in 'Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 2014 Yılı Faaliyet Raporu'na yönelik görüşlerini aktarmasının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 2015 Yılı İhtisas Komisyonlarına üye seçimi yapıldı. Dokuz Komisyona yapılan üye seçimi sonrası komisyonlar şu isimlerden oluştu: "Plan ve Bütçe komisyonu: Mehmet Birol Şahin, Dinçer Orkan, Yılmaz Özdemir, Özer Koyuncu, Fahrettin Dolar, Levent Acartabak, Coşkun Günhan. İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Yusuf Hocaoğlu, Sabri Külcü, Akif Kandemir, Nihat Sönmez, Cemal Kocataş, Şerafettin Engidar, Fatma Özgirgin. Çevre ve Sağlık komisyonu: Rıfat Köybaşıoğlu, Mehmet Akar, Cemil Bahadır, Resul Bintepe, Okan Yarar, Selim Panç, Serkan Sarı. Ulaşım Komisyonu: İsmail Çoban, Serdar Erçel, Hüseyin Asarlı, Salih Şener, İsmail Akgün, Burak Ali Sarı, M. Ali Yalçıntaş. Tarife Komisyonu: Mehmet Birol Şahin, Dinçer Orkan, Yılmaz Özdemir, Mehmet Zengin, Yusuf Özkan, Ozan İbrahim Tüm, Erdoğan Küçükaslan. Sosyal Hizmetler, Engelliler ve Halkla İlişkiler Komisyonu: Dinçer Orkan, Fahri Konuk, Hüseyin İçöz, Halil Aydöner, Yusuf Demirbaş, İsmail Sarsılmaz, Tolga Tosun. Eğitim, Kültür, Gençlik ve Komisyonu: Şakir Ünal, Erkan Pazarcık, Hikmet Arabacıoğlu, Mehmet Aslan, Mustafa Atar, İbrahim Palaz, Nusret Taşan. Kırsal Alan Tarım ve Hayvancılık Komisyonu: Faruk Özen, Saadettin Kalpakçı, Ahmet Savran, Mehmet Aydın, Eşref Uslu, Ahmet Erkal, Tancan Barçın. Temel Haklar, Aile ve Kadın Sorunları Komisyonu: Adem Karabıyık, Tuncay Salı, Soner Filiz, Sunullah Peker, Zekeriya Babayiğit, Ayşe Nazmiye Binnur Dikmen, Canan Kırdar" - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri