Balıkesir: Balıkesir Musiki Derneği'nden Muhteşem Konser

Balıkesir: Balıkesir Musiki Derneği'nden Muhteşem Konser

Balıkesir'de Henüz Kurulan Musiki Derneği, İlk Konserini Verdi.

Balıkesir: Balıkesir Musiki Derneği'nden Muhteşem Konser

Balıkesir'de henüz kurulan Musiki Derneği, ilk konserini verdi.

Salih Tozan kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen konserin sanat yönetmenliğini, koroyu yöneten ünlü şef Sıtkı Sahil yaptı. Gecenin onur konuğu ise ünlü udi bestekar Bilge Özgen'di. Konser sonunda sanatçıları tebrik eden 71 yaşındaki Bilge Özgen, "Maralım" isimli şarkıyı sahnede kendisi seslendirken, davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

Musiki Derneği'nin Başkanı Dr. Hüseyin Balkancı, derneği kurmaktaki amaçlarının Türk müziğinin varlığını devam ettirmesi olduğunu söyledi. Balkancı, "Türk müziği maalesef öksüz kaldı. Musiki Derneği olarak biz, Balıkesir'de müziğin canı olmak istiyoruz. Gerçek sanatseverlerin vereceği destek ile de bunu başaracğımıza inanıyorum" dedi.

Kendisine gösterilen ilgiye teşekkür eden ünlü bestekar Özgen, "Çok değerli müzik adamı ve dostum" diye hitap ettiği şef Sıtkı Sahil'e övgüler yağdırdı. Koro ve solistlerin beğeniyle dinlendiği konser iki bölüm halinde gerçekleşti. Gecede, şef Sıtkı Sahil'in konservatuar öğrencisi olan kızı Derya Sahil de güzel sesiyle dinleyenleri mest etti.

Konserin final bölümünde ise renkli görüntüler yaşandı. Konseri, Balıkesir Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Aydın, Garnizon Komutan Vekili 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şanver, Kepsut Belediye Başkanı Kemal Barak, İl Sağlık Müdürü Mehmet Çalışkan ile çok sayıda davetli izledi. Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Bilge Özgen'e plaket, şef Sıtkı Sahil'e de bir çiçek vererek teşekkür etti.

Final bölümünde şef Sıtkı Sahil'in daveti üzerine Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Aydın, Garnizon Komutan Vekili 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şanver, Kepsut Belediye Başkanı Kemal Barak, konuk bestekar Bilge Özgen ve beraberinde bazı emektar sanatçılar sahnedeki koroya dahil oldular.

(YU-MŞ)