Balçova'da Cinsiyet Ayrımının Önüne Geçecek Protokol Anlaşması - Haberler
Haberi Paylaş

Balçova'da Cinsiyet Ayrımının Önüne Geçecek Protokol Anlaşması

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Balçova'da Cinsiyet Ayrımının Önüne Geçecek Protokol Anlaşması

Balçova Belediyesi ve Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği arasında protokol imzalandı.

Balçova Belediyesi ve Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokole göre, kadınlar haklarıyla ilgili artık daha geniş bilgi sahibi olacak.

Balçova Belediyesi ve Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği, cinsiyet ayrımına adeta savaş açtı. Bu konuda bir protokol imzalanırken, kadınlar, hakları ve yasaları öğrenmenin yanı sıra çeşitli eğitimler de alacak.

Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, protokol töreninde konuşarak cinsiyet ayrımına karşı çıktığını söyledi. Çalkaya, "Biz kadın ve erkek bireyleri birbirlerine üstün cinsiyetler olarak görmüyoruz. Ama toplumda yıllardır süregelen bu sorunun üstesinden gelmek için yerel yönetim birimi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Balçovalı Kadınların önemli bir bölümü bu bilinç ile hareket ediyor. Amacımız toplumda bu ayrımı yok edene kadar mücadele etmek" diye konuştu.

Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği Başkanı Zelal Ayman ise şöyle konuştu:

"Biz her kadın bilinçlenip kendi hakkını kimseye ihtiyaç duymadan çözebilsin diye bu derneği kurduk. Kadınlara ulaşmamız ve programı sürdürebilmemiz için Balçova Belediyesinin verdiği desteğe teşekkür ediyoruz" dedi. - İZMİR

Balçova'da Cinsiyet Ayrımının Önüne Geçecek Protokol Anlaşması

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title